Дедалі більше німців працюють на двох роботах — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Дедалі більше німців працюють на двох роботах

Світ
2260
Дедалі більше німців не задовольняються прибутком від однієї роботи. Кожен десятий громадянин ФРН додатково підробляє після основної роботи. Політики сперечаються щодо мотивів такого тренду.
Після роботи нарешті поїхати додому, де можна розслабитися та набратися сил для наступного робочого дня… Для багатьох жителів Німеччини це уявлення зовсім не відповідає дійсності. Адже наприкінці минулого року 2,66 мільйона німецьких громадян, окрім основної роботи, додатково підробляли ще на одній. Це на 59 тисяч осіб, тобто на 2,3 відсотка більше, ніж наприкінці 2011 року. Такі цифри оприлюднило німецьке видання FreiePresse з посиланням на депутатку Бундестагу від Лівих Сабіне Циммерманн, яка отримала ці дані від Федерального агентства праці.
Через скруту чи заради власних забаганок?
Якщо ці цифри відповідають дійсності, то можна говорити про подвоєння за останні десять років кількості тих, хто має додаткову другу роботу, – до 9,1 відсотка. Це рекордний показник і, на думку депута Циммерманн, доказ того, що “дедалі більшій кількості працівників не вистачає прибутку від однієї роботи”. Переважна частина тих, хто має другу роботу, впевнена Циммерманн, роблять це “виключно через фінансову скруту, а не добровільно”.
Речниця федерального міністерства праці Німеччини натомість наголосила, що аналізу даних з цієї теми немає. До того ж зростання показників може бути зумовлене зовсім іншими чинниками, наприклад, “збільшеним бажанням споживати”.
Побічний ефект
Тим часом збільшення кількості тих, хто працює на двох роботах, може мати неприємний побічний ефект для інших працівників. Згідно з дослідженням Інституту досліджень ринку праці та професій (IAB), проведеним минулого грудня, передусім у торгівлі та в готельному і ресторанному бізнесі багато тих, хто працює за мінімальну зарплату (450 євро), витісняють тих, хто працює на постійній основі.
Тетяна Бондаренко
За матеріалами:
Deutsche Welle
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас