Безпрецедентний суперечка в ЄС: Великобританія має намір судитися з Іспанією через Гібралтар — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Безпрецедентний суперечка в ЄС: Великобританія має намір судитися з Іспанією через Гібралтар

Світ
1423
Уряд Великобританії направив офіційне попередження іспанській владі щодо свого наміру добитися в судовому порядку ослаблення прикордонного контролю з боку Іспанії в районі Гібралтару. Спостерігачі називають такий крок Лондона щодо свого європейського союзника “безпрецедентним”.
Одночасно з винесеним попередженням військовий корабель Сполученого Королівства попрямував до берегів Гібралтару для проведення запланованих раніше військово-морських навчань.
Представник британського прем’єр-міністра Девіда Кемерона зазначив, що прикордонні перевірки іспанської влади стали “політично мотивованою непропорційною відповіддю” на споруду штучного рифу в гібралтарській бухті, який, як стверджують іспанці, заблокував їх рибальським судам доступ у відкрите море.
Тертя навколо стратегічно важливої фортеці біля входу в Середземне море, на яку Іспанія давно пред’являє територіальні претензії, є однією з найбільш серйозних суперечок між двома країнами-членами Євросоюзу.
“Прем’єр-міністр розчарований нездатністю іспанців відмовитися від додаткових прикордонних перевірок, і ми розглядаємо відкриті для нас можливості судового вирішення виниклих проблем”, – підкреслив представник Кемерона, додавши, що іспанці порушують законодавство ЄС і судове рішення спору стане безпрецедентним кроком. Він пообіцяв, що посол Сполученого Королівства в Іспанії сповістить про відповідне рішення іспанській владі.
Іспанські представники стверджують, що прикордонні перевірки не будуть припинені, оскільки є законним і адекватним засобом протидії відмиванню грошей і контрабанді тютюну та інших товарів з Гібралтару.
На території Гібралтару проживають до 30 тис. жителів. Основу економіки цього британського анклаву складають туризм, індустрія азартних ігор та банківські офшори. Великобританія відторгнула територію Гібралтару від Іспанії за Утрехтським мирним договором 1714.
Посилення режиму іспанських перевірок на кордоні протяжністю 1,2 км призвело до затримок на туристичних маршрутах і створило безліч додаткових труднощів місцевим жителям. Мадрид також висловив намір ввести особливий збір за перетин кордону, а також заборонити літакам, що прямують до Гібралтару, використовувати іспанський повітряний простір.
Представник Єврокомісії Джонатан Тодд 12 серпня 2013 повідомив, що комісія європейських чиновників відвідає Гібралтар у вересні ц.р. Тим часом Іспанія планує оскаржити в Організації Об’єднаних Націй британський суверенітет над Гібралтаром, жителі якого є британськими громадянами з 1981 р.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас