Німеччина: Грецію знову доведеться рятувати — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Німеччина: Грецію знову доведеться рятувати

Світ
862
Експерти Бундесбанку опублікували доповідь, в якій зазначають, що Греції незабаром буде потрібна нова фінансова допомога. За оцінками експертів, щоб уникнути банкрутства Греції, рішення про новий пакет допомоги має бути прийнято не пізніше початку 2014
Про публікації доповіді стало відомо завдяки статті в німецькому виданні Spiegel. У статті під назвою “Schuldenkrise in Europa: Bundesbank rechnet 2014 mit neuem Hilfspaket für Griechen”, зокрема, опубліковані витримки з доповіді Бундесбанку. Згідно з інформацією Spiegel доповідь була підготовлена для Міністерства фінансів Німеччини і МВФ.
Греція вже отримала два пакети фінансової допомоги від “трійки” міжнародних кредиторів – ЄЦБ/МВФ/ЄК (Європейська комісія) – загальним обсягом € 240 млрд. Термін дії даних програм закінчується в кінці 2014 р., проте близько 90% з цієї суми вже витрачено.
Зовсім недавно аналітики МВФ виступили зі схожою оцінкою цієї ситуації. У доповіді МВФ, що вийшла в кінці липня, також наголошується, що Греції знадобиться новий пакет допомоги.
Варто відзначити, що нинішня влада Німеччини – в особі канцлера Ангели Меркель і міністра фінансів Вольфганга Шойбле – вже неодноразово заперечувала, що Греції знадобиться нова допомога та/або нові списання за вже наданими кредитами. Заяви з боку експертів МВФ і Бундесбанку з приводу Греції є відверто “незручними” для влади.
22 вересня в Німеччині відбудуться парламентські вибори. Згідно з останніми опитуваннями партія Ангели Меркель, Християнсько-демократичний союз, випереджає своїх найближчих конкурентів – Соціал-демократичну партію Німеччини на чолі з Пєєром Штайнбрюком.
Штайнбрюк вже критикував Меркель за “потайний підхід” до вирішення грецьких проблем. На його думку, Меркель повинна відкрито заявити німецьким платникам податків, що Греція може оголосити дефолт за вже наданими кредитами від міжнародних кредиторів.
У цілому ідея про надання нової фінансової допомоги Греції (а тим більше можливості втрат за вже виділеними кредитами) вкрай непопулярна серед населення Німеччини.
Тому цілком імовірно, що дана тема буде всіляко замовчуватися з боку правлячих сил Німеччини і, швидше за все, реальні обговорення питання надання нового пакету допомоги Греції розпочнуться вже після завершення осінніх виборів до Бундестагу.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас