Сплеск продажів квартир відбувся через нововведення на ринку оцінки нерухомості - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Сплеск продажів квартир відбувся через нововведення на ринку оцінки нерухомості - експерт

Нерухомість
1292
Очікування нововведень на ринку оцінки нерухомості могло стати одним із ключових факторів, які спровокували сплеск продажів квартир як на вторинному, так і на первинному ринку. Такого висновку дійшли експерти аналітичного центру відділу продажів ЖК “Park Stone”, проаналізувавши результати письмових та усних опитувань інвесторів за підсумками продажів в червні-липні.
За словами начальника відділу продажів ЖК “Park Stone” Дмитра Шості, понад 40% покупців квартир, що уклали договори в червні-липні або підписали попередні угоди про купівлю квартир у комплексі, відзначали, що форсували угоду через очікування новацій на ринку оціночних послуг.
“Більшість покупців квартир в новобудовах купують вже не перше житло, розширюючи власну житлоплощу. Ті, хто хотів продати свою квартиру на “вторинці” цього року, постаралися докласти максимум зусиль, щоб зробити це до 1 серпня, поки нові правила оцінки нерухомості не набрали чинності. Природно, рішення інвестувати виручені кошти в нове житло теж приймалося швидше”, – говорить Д.Шостя.
За його словами, аналогічного сплеску активності можна очікувати і в жовтні. “В цілому рішення Кабміну про перенесення дати початку дій нових правил оцінки на 1 листопада можна оцінити позитивно. Адже Фонд держмайна зможе за цей час забезпечити підготовку набагато більшого числа оцінювачів, ніж ті, що сьогодні внесені до реєстру. Однак навряд чи потрібну кваліфікацію отримають всі 9,5 тис. оцінювачів. А це означає, що проблем, хоч і меншою мірою, не уникнути. Відповідно, продавці і покупці прагнутимуть завершити операції до 1 листопада”, – додав експерт.
Нагадаємо, раніше Фонд держмайна оприлюднив дані, згідно з якими станом на 4 серпня 2013 р. базовий курс навчання, необхідний для отримання сертифіката оцінювача для цілей оподаткування, пройшли 469 осіб, здали іспит, що дозволяє займати посаду керівника суб’єкта оціночної діяльності – 285 осіб, до Держреєстру оцінювачів та суб’єктів оціночної діяльності внесений 161 оцінювач.
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас