Кількість смартфонів у країнах, що розвиваються, перевищить кількість жителів через 4 роки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Кількість смартфонів у країнах, що розвиваються, перевищить кількість жителів через 4 роки

Технології&Авто
244
Проникнення мобільних телефонів на ринки країн, що розвиваються, до 2017-го зросте з 83,6% минулого року до 103,8%, вказано в глобальному звіті Citigroup «Вплив насичення смартфонами розвинених ринків».
Експерти зазначають, що ринки, що розвиваються, зараз є більш перспективними для виробників мобільних пристроїв, ніж перенасичені гаджетами розвинені країни, де вже в 2012-му проникнення стільникових телефонів оцінювалося в 142%. “Ми характеризуємо розвинені країни як ринки, де користувачі не купують телефони вперше, а замінюють існуючі”, – йдеться у звіті. У світовому масштабі проникнення мобільних до 2017-го має зрости з 98,5% минулого року до 113%.
Число активованих смартфонів у світі все ще поступається чисельності населення. Citi оцінює їх проникнення в 75-80% у розвинених країнах і 30% – у тих, що розвиваються. Проте, прибутки виробників цих перебувають під загрозою. Адже насичення ринку, поява недорогих пристроїв з відмінними технічними характеристиками, зростання цін на компоненти і вимушене прискорення продуктових циклів збивають середню відпускну ціну смартфонів.
Виробникам смартфонів загрожує й інша проблема – обмежена можливість інтегрувати функціонал інших мобільних пристроїв (наприклад, камери, навігатора, диктофона). Аналітики Citi також зазначають, що корисність нових функцій в мобільних пристроях, які виробники характеризують як інновації, прагне до нуля. На їхню думку, для ефективного використання смартфона процесору достатньо і чотирьох ядер, а гонка за зростанням роздільної здатності екранів безглузда, адже на певному рівні людське око просто перестає бачити різницю.
“Ринок, що досягає насичення, падіння середньої ціни і обмежені можливості для інновацій дозволяють очікувати зниження маржинальності топових виробників”, – вказується в звіті. Експерти знизили рекомендації по акціях Apple, а також постачальників компонентів Broadcom і Qualcomm до “нейтральних”. Власникам акцій BlackBerry і Nokia рекомендують від них позбавлятися. Водночас азіатські виробники Sony, Samsung, Panasonic і Toshiba краще пристосовуються до нових бізнес-умовам, вважають у Citi, рекомендуючи купувати їхні акції.
Раніше повідомлялося, що п’ятірка китайських вендорів контролює близько 20% від світового ринку смартфонів. Загальносвітові лідери галузі, Samsung і Apple, змогли збільшити поставки на 55% і 20%, але їхні ринкові частки знизилися під тиском китайських Lenovo, Yulong, Huawei, ZTE і Xiaomi.
За матеріалами:
РІА Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас