Роботодавців можуть заарештувати на півроку за звільнення вагітних — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Роботодавців можуть заарештувати на півроку за звільнення вагітних

Особисті фінанси
797
Два роки виправних робіт або арешт на півроку загрожують роботодавцям, які порушують трудові права вагітних жінок або молодих матерів.
Про це повідомила заступник директора Департаменту контролю за дотриманням законодавства про працю і зайнятість Державної інспекції України з питань праці Олена Коновалова.
«Роботодавцям, які порушують трудові права вагітних жінок, загрожує штраф до 100 неоподатковуваних мінімумів або арешт на півроку. Крім того, за рішенням суду їм може бути винесено покарання у вигляді виправних робіт строком до двох років. Однак цих покарань вони можуть уникнути, якщо виправлять порушення», – сказала вона.
До таких порушень, за її словами, відноситься зменшення заробітної плати, звільнення або відмова в прийомі на роботу через вагітність або наявності маленької дитини. Олена Коновалова повідомила, що як тільки до Держпраці надходить інформація про порушення трудових прав працівників, на підприємство направляється позапланова перевірка. Якщо інспектор виявить таке порушення, то всі зібрані матеріали передаються до правоохоронних органів.
Разом з тим вона зазначила, що включення декретної відпустки до страхового стажу жінки не вплинуло на збільшення кількості подібних звернень. «Незважаючи на той ажіотаж, який розгорнувся навколо цієї законодавчої норми, не спостерігається збільшення фактів порушення трудового законодавства щодо вагітних жінок та молодих матерів», – сказала вона.
Коновалова поінформувала, що цього року кількість таких звернень не відрізняється від показників попередніх років. «Минулого року під час планових та позапланових перевірок наші інспектори зафіксували по всій Україні 54 випадки порушення статті 184 Кодексу законів про працю. Нею передбачено пряму заборону звільняти вагітних жінок і жінок з маленькими дітьми, а також зменшувати їм зарплату. Цього року кількість виявлених випадків небагато більше 20», – сказала вона.
Коновалова підкреслила, якщо порушуються трудові права вагітної жінки, а вона про це не повідомляє, то контролюючі органи не можуть покарати такого роботодавця. «Якщо до нас надходить інформація про таке порушення, ми на нього реагуємо. Однак без звернень постраждалих виявити такі випадки дуже складно», – сказала вона. Тому в разі порушення трудових прав працівників фахівець радить звертатися до територіальних інспекції, які є в кожному регіоні.
За матеріалами:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас