Російська армія розповіла про своїх унікальних роботів і невидиму зброю — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Російська армія розповіла про своїх унікальних роботів і невидиму зброю

Технології&Авто
4874
Міноборони Росії сформувало комплексну програму з оснащення військ передовою робототехнікою, а також бачить “величезну перспективу” для розробки зброї на нових фізичних принципах. Вона відноситься до нелетальної зброї, і про плани її створення ще навесні 2012 року оголошував колишній глава відомства Анатолій Сердюков. А деякі експерти тоді ж попередили про її потенційну небезпеку для здоров’я.
“Є унікальні рішення, що мають реалізацію вже сьогодні”, – сказав у середу заступник міністра оборони генерал-полковник Олег Остапенко, відповідаючи на запитання журналістів, чи не відстає Росія від розробок такої зброї, що ведуться за кордоном. Він не став уточнювати, про яку конкретно зброю ведеться мова, але зазначив: “Наші можливості дозволяють реалізувати ці ідеї на більш високому рівні, ніж будь-хто сьогодні міг би це зробити”.
Зброєю на нових фізичних принципах вважаються такі види, як променеву, геофізичну, хвильову, генну, психофізичну. Саме такі засоби, як вважається, будуть застосовуватися у війнах майбутнього. Деякі зразки вже розробляються і навіть тестуються в США, а слідом і в Росії, наприклад, так званий “больовий промінь”.
Це високочастотний електромагнітний випромінювач: згенерований установкою потужний спрямований промінь взаємодіє з вологою, що знаходиться у верхніх шарах шкіри людини і проникає всередину всього на десяті частки міліметра. При цьому людина відчуває відчуття як при сильному опіку і рефлекторно намагається сховатися від вражаючого невидимого променя.
Схожим чином діє так звана “телепатична гармата” – генератор ультразвукових коливань, що викликають у людини почуття страху і паніки.
Російські військові, а також ЗМІ та експерти занепокоїлися подібними розробками після того, як Володимир Путін написав про таку зброю в своїй шостій передвиборній статті, присвяченій національній безпеці.
Там говорилося буквально наступне: “Велике, якщо не вирішальне, значення у визначенні характеру збройної боротьби матимуть військові можливості країн в космічному просторі, у сфері інформаційного протиборства, в першу чергу – в кіберпросторі. А в більш віддаленій перспективі – створення зброї на нових фізичних принципах (променевої, геофізичної, хвильової, генної, психофізичної)”.
Американські журналісти згодом заявили, що деякі з перерахованих видів підпадають під заборону міжнародних конвенцій (втім, променеву зброю, про яку йшла мова вище, не заборонено). А окремі експерти і зовсім висловили побоювання, що нова зброя загрожує “світовим пануванням” і “геноцидом”.
Заступник голови Міноборони Олег Остапенко також розповів про плани до 2020-2025 років ліквідувати відставання Росії у використанні військових роботів. “Відомо, що до 2020 року, наприклад, США планують мати в плані технологічної оснащеності військ порядку 30% роботів різного класу, в тому числі ударні, розвідувальні, роботи забезпечення. У нас, на жаль, на сьогоднішній день цифри значно менше”, – зізнався він.
У той же час, за словами генерал-полковника, зверстана комплексна цільова програма по аналогічному оснащенню російських військ. “Повірте, вона має всі підстави для реалізації і з фінансування, і за можливостями промисловості. З її реалізацією ми здатні до 2020-2025 років вирішити всі завдання (пов’язані з бойовою робототехнікою. – Прим. Ред.), щоб адекватно протистояти можливим загрозам” , – сказав Остапенко.
У 2014 році, згідно з планом, буде завершено формування Головного центру робототехніки на базі фондів колишньої Військово-повітряної інженерної академії імені Жуковського в районі московського метро “Динамо”.
У тому ж році планується побудувати перші зразки унікального робота на гусеничному шасі з гібридним двигуном (дизельним і електричним), призначеного для вирішення різних військово-прикладних завдань, зокрема, з розмінування місцевості, розповів заступник міністра.
Зазначимо, більше року тому ЗМІ повідомляли, що російські вчені створили прилад, здатний миттєво виводити з ладу всі електронні компоненти систем озброєнь супротивника. Пристрій розміром з невеликий портфель здатний на відстані зупиняти танки, збивати з курсу винищувачі і підривати радіокеровані міни. Єдиний недолік – разом з апаратурою противника прилад блокує і всю громадянську електроніку.
За матеріалами:
NEWSru.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас