IBM, Google та інші об'єдналися проти Intel — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

IBM, Google та інші об'єдналися проти Intel

Технології&Авто
1245
International Business Machines Corp. заручилася підтримкою Google Inc. і деяких інших високотехнологічних компаній у питанні виведення чіпової технології “блакитного гіганта” за межі її ніші, що скорочується.
Такий альянс дозволить багатьом компаніям використовувати конструкцію мікропроцесора IBM на основі технології Power, яка до цих пір використовувалася тільки у власних серверах корпорації. Учасники відзначили, що вони також зможуть використовувати технологію IBM при виробництві власних мікрочіпів, займаючись розробкою пов’язаних продуктів, таких як сервери, мережеві пристрої та пристрої зберігання.
Альянс був названий OpenPower Consortium, а в списку його первісних учасників значаться чіпмейкер із Силіконової долини Nvidia Corp., ізраїльський розробник мережевих технологій Mellanox Technologies Ltd. і тайванський виробник серверів Tyan Computer Corp, що входить до MiTAC International Corp.
Ці зусилля стануть черговою атакою на один з ключових плацдармів головного конкурента – Intel Corp. Технологія мікропроцесора x86, розроблена і популяризована на ПК компаніями Intel і Advanced Micro Devices Inc., повністю домінує на ринку серверів, зокрема продаваних на сьогоднішній день у величезних кількостях серверів для веб-додатків.
За результатами дослідження, проведеного компанією IDC, на сервери з технологією x86 припало 98% відвантажених в 2012 р. машин і 70% усієї виручки ринку.
Тим часом IBM зіткнулася з різними труднощами в даному сегменті. Не розголошуючи цифри у грошовому вираженні, місяць тому IBM заявила, що виручка від серверів на базі технології Power скоротилася на 25% в II кварталі щодо аналогічного періоду роком раніше.
За даними аналітика IDC Метью Іствуда, ринок серверних систем в минулому році скоротився на 19% до $ 9,2 млрд, що відображає все більш жорстку конкуренцію серед машин на базі x86. І незважаючи на те, що IBM володіє найбільшою часткою цього ринку, виручка компанії від цих систем в 2012 р. знизилася на 10% до $ 5,1 млрд.
Ініціюючи створення альянсу, “блакитний гігант” сподівається збільшити виручку від інвестицій в чіпи Power і залучити нових користувачів з числа компаній покоління Web 2.0, які купують сервери у великих обсягах, заявив віце-президент IBM Бредлі Маккреді.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас