Японія побудувала найбільший корабель з часів Другої світової - «Ізумо» — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Японія побудувала найбільший корабель з часів Другої світової - «Ізумо»

Світ
1596
У Японії представили громадськості найбільший корабель, який будується в країні з часів Другої Світової війни. Вертольотоносець «Ізумо» довжиною 248 метрів і водотоннажністю 27 тисяч тонн при повному навантаженні планується ввести в дію в 2015 році.
Вертольотоносець був спущений на воду 27 січня 2012 і з тих пір велися роботи з його дообладнання. Показ публіці відбувся 6 серпня 2013, причому офіційні особи зазначили, що збіг з 68-ою річницею ядерного бомбардування Хіросіми є виключно випадковим.
На борту «Ізумі» зможе розміститися дев’ять вертольотів, і відповідно з офіційними заявами корабель буде в першу чергу призначений для рятувальних і пошукових робіт, а також для патрулювання територіальних вод та захисту суверенітету Японії. Ця заява вже зустріла несхвальну реакцію китайських політиків, які розцінили будівництво корабля як нарощування військового потенціалу і відхід від проголошеної після Другої світової війни пацифісткої політики Японії. Конституція Японії містить 9 статтю, яка прямо забороняє створювати морські збройні сили, а сили самооборони Японії не можуть мати технічних засобів, що дозволяють вести бойові дії далеко від островів (наприклад, авіаносців або стратегічних бомбардувальників).
Будівництво корабля почалося в 2009 році і бюджет 2010 року передбачав 1,5 мільярда доларів на весь проект (за іншими даними: 1,2 або 1,3 мільярда). Крім Ізумі Японія має намір побудувати ще один корабель цього класу і замінити новими вертольотоносцями ескадрені міноносці типу «Сіране», один з яких планується списати в наступному, 2014, році.
Під терміном «корабель» розуміється озброєння судно, відповідно до прийнятої на російському флоті традиції. Найбільшим же судном, яке було побудоване на японських верфях після Другої світової війни є супертанкер Knock Nevis.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас