Україна призупинила реверс газу з Угорщини, щоб розширити коридор


Україна призупинила реверс газу з Угорщини, щоб розширити коридор

Україна припинила постачання природного газу через Угорщину на період з 1 по 15 серпня 2013 для розширення цього коридору поставок.

Як свідчать дані оператора угорська газотранспортної системи (ГТС) FGSZ LTD, призупинення пов’язане з планами ПАТ “Укртрансгаз” з розвитку газопровідних потужностей з прийому газу українською стороною.

Постачання газу з Угорщини здійснюються згідно з технічною угодою ПАТ “Укртрансгаз” з FGSZ LTD (Угорщина). Технічна можливість прийому газу з Угорщини в Україну становить близько 5 млн куб м на добу. При цьому Укртрансгаз планував провести необхідні технічні заходи на ГТС для збільшення можливості прийому газу з боку Угорщини до 15 млн куб м на добу.

Раніше міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький також прогнозував, що з серпня поточного року щодобовий обсяг поставок зросте з 5 до 12 млн куб м.

Зазначимо, що в січні-липні Україна імпортувала через Угорщину близько 310,5 млн куб м. газу. З листопада 2012 року Україна почала імпорт природного газу з Німеччини через територію Польщі за домовленостями з підприємством RWE Supply & Trading GmbH (Німеччина). З квітня 2013 року почалися поставки природного газу з боку Угорщини. Крім того, ведуться переговори з газотранспортними операторами Словаччини та Румунії про можливість подачі природного газу в ГТС України.

Вчора повідомлялося, що Україна має намір різко зменшити закупівлі газу в Росії, розширюючи коридор поставок з ЄС.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

В Контексті Finance.ua
Опитування