Світовий банк: ціни на їжу в світі продовжують знижуватися — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Світовий банк: ціни на їжу в світі продовжують знижуватися

Аграрний ринок
355
Світові ціни на продукти харчування знизилися на 2% за останні чотири місяці, таким чином зниження відбувається вже третій звітний період, повідомляє Світовий банк.
Зниження імпорту на Близькому Сході і в Північній Африці, а також загальне уповільнення попиту призвели до падіння цін на їжу на 12% в порівнянні з максимальними значеннями, встановленими в серпні 2012 р.
Продовольчий індекс Світового банку за період з лютого по червень зафіксував зниження цін на пшеницю на 2%, цукор – на 6%, сою – на 11% і кукурудзу – на 1%.
Таку динаміку в першу чергу пов’язують з поліпшенням погодних умов, при цьому Світовий банк очікує, що найбільші виробники пшениці – Центральна Європа, Росія і Китай – будуть збирати хороші врожаї, до тих пір поки погодні умови будуть залишатися стабільними.
Також в доповіді наголошується, що в поточному році виробництво кукурудзи може досягти рекордних значень, що частково зумовлено відродженням попиту американських виробників етанолу.
Нагадаємо, що в останні роки відзначалася підвищена волатильність цін на продовольство, через що країни, які розвиваються, з високим рівнем бідності були змушені вводити субсидії на продукти харчування.
Втім, за останній рік ціни стабілізувалися, і на даному етапі питання надмірного зростання цін на продовольство не стоїть.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас