МВФ ухвалить рішення про співпрацю з Україною до кінця року — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

МВФ ухвалить рішення про співпрацю з Україною до кінця року

Казна та Політика
699
Міжнародний валютний фонд може ухвалити рішення про відновлення програми співробітництва з Україною до кінця 2013 року після візиту Місії в Україну в листопаді, заявив заступник керівника департаменту зовнішніх зв’язків МВФ Вільям Мюррей на брифінгу у Вашингтоні. Про це йдеться в розшифровці його виступу на сайті МВФ.
“Ми були в Києві в квітні, проводили обговорення з владою на технічному рівні з питань політики, яка може стати частиною комплексної програми, підтримуваної Фондом. Але жодного поглибленого обговорення такої програми на політичному рівні з квітня не було”, – сказав Мюррей.
Співробітники фонду готуються до Консультації за Статтею IV статуту МВФ за 2013 (зобов’язання щодо валютного режиму). Ця місія прилетить до Києва восени, але точна дата візиту поки невідома. Це може статися приблизно в листопаді, сказав прес-секретар МВФ.
“Консультації за Статтею IV дадуть можливість Виконавчій раді фонду обговорити проблеми, які стоять перед Україною, до кінця 2013 року”, – сказав Мюррей.
Нагадаємо, цього року Україну двічі відвідувала місія МВФ, яка вела переговори з владою про нову програму співпраці. Останній візит завершився 10 квітня, за його результатами МВФ заявив про прогрес у переговорах з Україною.
Але після цього Кріс Джарвіс, який очолював місію, був зміщений зі своєї посади. Новим керівником місії МВФ став болгарин Ніколай Георгієв. У червні він приїжджав до України з ознайомчим візитом.
Термін попередньої програми співпраці з МВФ закінчився наприкінці 2012 року. За цим договором країна отримала лише два кредитних транші на $ 3,4 млрд. Потім фінансування було заморожено через невиконання вимог фонду – підвищення тарифів на газ для населення, консервативної бюджетної політики та переходу до гнучкого валютного курсу. У рамках нової програми Україна розраховує отримати близько $ 15 млрд.
За матеріалами:
lb.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас