Судна морської поліції КНР увійшли в акваторію спірних з Японією островів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Судна морської поліції КНР увійшли в акваторію спірних з Японією островів

Світ
715
Суперечка між КНР і Японією про приналежність островів Сенкаку (Дяоюйдао) ведеться з початку 1970-х років. Японія стверджує, що займає острови з 1895 року. Китай наполягає на тому, що острови були включені до складу китайської імперії ще 600 років тому.
Співробітники японської берегової охорони заявили в п’ятницю, що загін кораблів китайської морської поліції увійшов до акваторії островів Сенкаку (китайська назва Дяоюйдао), які є предметом територіальної суперечки між країнами. Це стало першим випадком заходу суден управління морської поліції КНР, створеного в країні 23 липня, повідомило агентство Кіодо.
За даними японської берегової охорони, загін з чотирьох китайських суден був помічений в акваторії островів Сенкаку (Дяоюйдао) між 09.30 і 09.40 за місцевим часом (04.30 і 04.40 мск відповідно). Японська сторона зажадала від китайських суден негайно покинути акваторію островів, але поки не стала вживати ніяких активних дій у їх відношенні.
У свою чергу, китайське агентство Синьхуа з посиланням на повідомлення, оприлюднене на офіційному сайті Державного океанологічного управління КНР, повідомило про те, що китайські судна “здійснюють патрулювання територіальних вод Китаю”.
Суперечка між КНР і Японією про приналежність островів Сенкаку (Дяоюйдао) ведеться з початку 1970-х років. Японія стверджує, що займає острови з 1895 року, а до того часу вони нікому не належали. Китай наполягає на тому, що острови були включені до складу китайської імперії ще 600 років тому. Після Другої світової війни острови перебували під контролем США і були передані Японії в 1972 році разом з островом Окінава. На Тайвані і в континентальному Китаї вважають, що Японія утримує острови незаконно.
Територіальна суперечка загострилася в середині 2012 року, коли японський уряд оголосив про націоналізацію островів. По Китаю прокотилася хвиля антияпонських демонстрацій, а лідери країни висловили готовність застосовувати будь-які засоби для захисту територіальної цілісності та суверенітету КНР над островами.
За матеріалами:
РІА Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас