У Китаю може виникнути несподівана проблема: нестача робочої сили — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Китаю може виникнути несподівана проблема: нестача робочої сили

Світ
688
Китай в найближчому майбутньому зіткнеться з найсильнішим тиском на рівень зайнятості, заявило міністерство праці країни.
За його словами, така ситуація викликана наявністю надлишкових потужностей у деяких галузях промисловості.
“Китай зіткнеться з серйозними питаннями в сфері зайнятості в найближчі місяці і тиск на рівень зайнятості буде дуже великим”, – заявив Ін Ченджі, прес-секретар Міністерства трудових ресурсів і соціального забезпечення.
Варто відзначити, що, за деякими даними, КНР у сфері зайнятості загрожують діаметрально протилежні проблеми, принаймні в сегменті кваліфікованої робочої сили. Так, за результатами проведеного взимку опитування, 16% випускників вузів у Китаї у віці від 21 до 25 років не можуть знайти собі роботу. Уряд КНР зіткнувся одночасно із зростанням числа робітників низької кваліфікації і збільшенням числа безробітних громадян, які закінчили вузи. В ході боротьби з останньою проблемою влада вимагає від державних установ приймати на роботу, принаймні тимчасово, більше випускників.
Друга за величиною економіка світу зараз зменшує оберти. Зростання ВВП у першому кварталі склало 7,5%, у другому – 7,7%, а ділова активність у виробничому секторі Китаю, за даними банку HSBC, сповільнилася третій місяць поспіль. Рейтингові компанії Піднебесної істотно скорочували рейтинги емітентів облігацій у червні, що свідчить про можливу хвилю дефолтів на ринку облігацій. Крім того, минулого місяця в Китаї був зафіксований відтік іноземного капіталу.
За матеріалами:
МIА Рейтер
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас