Японії знадобиться $ 50 млрд для пом'якшення наслідків зростання податків — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Японії знадобиться $ 50 млрд для пом'якшення наслідків зростання податків

Світ
137
Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе може зіткнутися з політичним опором протягом декількох місяців, так як заплановане підвищення податку з продажу може уповільнити економічне зростання. Про це повідомляє телеканал “Росія 24”.
Аналітики, опитані Bloomberg, оцінюють шанси економіки Японії скотитися в четверту рецесію з 2008 р. в 30%. Пов’язано це з підвищенням податку з продажів з 5% до 8% у квітні наступного року. Японії буде необхідний новий пакет стимулюючих заходів в обсязі 5 трлн ієн (50 млрд дол), для того щоб пом’якшити наслідки зростання податків.
Уповільнення зростання може зашкодити репутації Абе, який пообіцяв відродити економіку Японії. При цьому невиконання обіцянки з податків може підірвати довіру до обіцянок Японії впоратися з високим борговим навантаженням.
Поділ в правлячій партії вже помітний. Структурні реформи, які включають в себе вступ до Транс-Тихоокеанського партнерства, очолюваного США, можуть відкрити можливості по посиленню конкурентоспроможності сільськогосподарської продукції Японії. Але деякі політики вже заявили, що будуть виступати проти вступу країни в партнерство.
Примітно, що податок з продажів в 2015 р. повинен зрости до 10%.
Нагадаємо, що ВВП Японії в I кварталі виріс на 4,1% в річному вираженні. Міністр фінансів Японії Таро Асо заявив, що уряд прийме рішення про підвищення податків після другої оцінки зростання ВВП в II кварталі. Друга оцінка повинна бути опублікована 9 вересня, а перша очікується 12 серпня.
Востаннє Японія підвищувала податок з продажів у 1997 р., коли він був підвищений з 3% до 5%, а економіка країни після цього поринула в 20-місячну рецесію.
Судячи з усього, уряду будуть потрібні додаткові кошти, тому Абе може відкласти скорочення податків на корпоративні доходи до 2015 р., коли податок з продажів буде підвищений в 2 рази.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас