Американський банк Wells Fargo відібрав у китайського ICBC звання найдорожчого у світі — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Американський банк Wells Fargo відібрав у китайського ICBC звання найдорожчого у світі

Фондовий ринок
1424
Капіталізація американського Wells Fargo перевищила вартість Industrial & Commercial Bank of China (ICBC), пише Agence France-Presse.
Так 24 липня Wells Fargo оцінювався в $ 236 млрд, у той час як капіталізація ICBC склала $ 223 млрд.
Найдорожчим банком світу ICBC став у липні 2007 року. Швидке зростання економіки Китаю в листопаді того ж року підштовхнуло вартість банку до максимуму в $ 374 млрд.
Зазначимо, що друга за величиною економіка світу зараз зменшує оберти. Зростання ВВП у першому кварталі склало 7,5%, у другому – 7,7%, а ділова активність у виробничому секторі Китаю, за даними банку HSBC, сповільнилася третій місяць поспіль. Рейтингові компанії Піднебесної істотно скорочували рейтинги емітентів облігацій у червні, що свідчить про можливу хвилю дефолтів на ринку облігацій. Крім того, минулого місяця в Китаї був зафіксований відтік іноземного капіталу.
C падінням вартість акцій зіткнулися багато китайських компаній. Так, в 2013 китайські корпорації, згідно з розрахунками агенції Bloomberg, вперше з 2006 року не увійшли до десятки найбільших компаній по капіталізації. Вартість найдорожчих компаній Китаю впала через загальне зниження ринку акцій країни. Зокрема, індекс MSCI China, який об’єднує акції провідних компаній країни, з початку поточного року знизився на 16%. У той же час індекс Standard & Poor’s 500, у який входять акції 500 найбільших американських компаній, за той же період виріс на 12%.
Нагадаємо, що в поточному році зсув пріоритетів на світових фондових ринках, що спостерігався в останні роки, посилився, що призвело до різкого зростання розриву ринкової капіталізації найбільших банків США і сировинних компаній країн з економікою, що розвивається. Так, Bank of America Merrill Lynch порахував минулого тижня, що сумарна капіталізація двох найбільших фінансових організацій США – згаданого Wells Fargo і JPMorgan – становила $ 440 млрд, що перевищувало вартість всіх провідних сировинних концернів БРІК ($ 420 млрд, дані BofA).
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас