Світовий збиток від кібератак перевищує $ 600 млрд - експерти — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Світовий збиток від кібератак перевищує $ 600 млрд - експерти

Технології&Авто
157
У середньому збиток від дій хакерів по всьому світу оцінюється в $ 600 млрд щорічно, свідчать дані дослідження, проведеного експертами антивірусної компанії McAfee спільно з Центром стратегічних міжнародних досліджень.
У той же час експерти заявляють, що встановити реальні масштаби втрат від дій кіберзлочинців надзвичайно складно або неможливо, оскільки низка компаній приховують подібну інформацію. Деякі ж просто не можуть оцінити вартість даних, викрадених або пошкоджених хакерами.
Як стало відомо, дослідники поділяють витрати компаній на шість основних категорій: втрата інтелектуальної власності, усунення наслідків кіберзлочини, втрата бізнес-інформації, порушення безперебійності роботи IT-систем, вартість забезпечення безпеки мереж, а також шкода репутації в результаті атаки.
Експерти стверджують, що для повноти звіту, як правило, широко використовується метод проведення порівняння з аналогічними випадками, де собівартість збитку вже була встановлена. Цей метод може застосовуватися як раз до тих компаній, які не можуть або не хочуть самостійно оцінювати або розголошувати отримані збитки.
Варто відзначити, що метою дослідження є демонстрація масштабу проблеми. Це дозволяє оперувати певними цифрами, порівнювати кібератаки з іншими видами витрат не тільки на рівні компаній, але і в масштабах економіки країни.
Наприклад, аварії на автошляхах в США щорічно обходяться в $ 99-170 млрд, або в 0,7-1,2% ВВП, а кібератаки тут приносять збиток у розмірі $ 24-120 млрд на рік, що становить 0,2-0,8% ВВП.
У McAfee вже проводили подібне дослідження в 2009 році. Тоді експерти отримали цифру в $ 1 трлн, що зараз все-таки вважається завищеним показником.
За матеріалами:
Вести.ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас