Україна увійшла в першу п'ятірку за обсягом кредитів від Світового банку — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україна увійшла в першу п'ятірку за обсягом кредитів від Світового банку

Казна та Політика
902
У 2013 році Україна залучила у Світового банку рекордний обсяг кредитів. Про це повідомив міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов.
“Цього року Україна посіла 6-е місце за обсягами вибірки коштів серед 22 країн регіону Європи та Центральної Азії. Також Україна займає 5-е місце в регіоні за обсягом портфеля, який складається з 10 проектів на загальну суму $2,42 млрд”, – розповів міністр.
Отримувати зовнішні позики від СБ вигідно, оскільки ставки кредитування досить пільгові, а Банк досить консервативний і суворо стежить за цільовим фінансуванням; це також позитивно позначається на іміджі країни, вважає Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру.
“Інвестор буде більше довіряти Україні. Якщо він бачить, що СБ дружить з Україною, це створить гарне враження”, – зазначив експерт.
За його словами, гроші, отримані від СБ, йдуть на будівництво нових доріг. Також СБ передбачає фінансування енергозбереження. Частина грошей піде на реконструкцію атомних електростанцій, в тому числі Хмельницької АЕС. Частина – на будівництво ліній електропередачі. Багато коштів піде на теплоелектроцентралі, що має збільшити їх ефективність.
Директор Світового банку по Україні, Білорусі та Молдові Чімяо Фан відзначив успіхи України в активізації співпраці зі Світовим банком. “За 12 місяців обсяг використаних коштів зріс до 30%. Це втричі більше, ніж за 18 років роботи банку в Україні”.
Як повідомлялося, Світовий банк не відкидає можливості збільшити щорічний обсяг ресурсів для України з $500 млн до $1 млрд, якщо позитивна динаміка збережеться і надалі.
Нагадаємо, що проекти, що реалізуються в Україні за сприяння СБ, спрямовані на розвиток міської інфраструктури. Зокрема, на інвестиції в реконструкцію українських міст, заходи з підвищення енергоефективності комунальних підприємств банк виділив $140 млн. Ще $166 млн виділено на проект реабілітації гідроелектростанцій.
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас