Росія запідозрила Google в багаторічному ухиленні від сплати податків — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Росія запідозрила Google в багаторічному ухиленні від сплати податків

Технології&Авто
465
Голова тимчасової комісії російської Ради Федерації з розвитку інформаційного суспільства Руслан Гаттаров підозрює цифрового гіганта Google в багаторічному ухиленні від сплати податків.
У четвер чиновник направив запит на ім’я голови Федеральної податкової служби (ФПС) Росії Михайла Мішустіна з проханням вивчити фінансову діяльність пошуковика в рамках надання послуг електронного сервісу Googlе AdSense, чинного з 2003 року.
“Відвідувачі сайтів переходять по рекламних посиланнях, що дає можливість власникам сайтів право на отримання грошових виплат від Google”, – пояснив свої претензії Гаттаров.
Зазначимо, що угода користувача між Google Inc і власниками веб-сайтів регулюється англійським правом, що можливо за російським законодавством. “Однак дане припущення має силу в регулюванні тільки цивільно-правових, але не податкових відносин”, – вважає він.
У свою чергу, Google знімає з себе відповідальність за сплату податків до бюджету Росії і закріплює її за одержувачами виплат в РФ, що, з точки зору Гаттарова, суперечить законодавству РФ. Через це чиновник вимагає перевірки транснаціонального гіганта на території Росії.
Зазначимо, що очолювана Гаттаровим комісія зайнялася питанням дотримання російського законодавства інтернет-гігантами з подачі втікача-фахівця ЦРУ і АНБ США Едварда Сноудена, що попросив тимчасового притулку в РФ, який “злив” у ЗМІ дані про те, що американські спецслужби використовували сервери компаній і мали необмежений доступ до інформації користувачів, у тому числі і з Росії.
Під приціл відомства вже потрапили Google, Apple, Facebook, Twitter, Yahoo, Skype, Viber і WhatsApp.
Нагадаємо, раніше глава Google Ерік Шмідт в інтерв’ю Бі-бі-сі висловив здивування тим, що багато хто обурені скандалом з податками, які сплачує його компанія.
За матеріалами:
NEWSru.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас