Через 5-7 років Україна може повністю відмовитися від готівки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Через 5-7 років Україна може повністю відмовитися від готівки

Казна та Політика
4938
Протягом наступних кількох років в Україні може статися відмова від готівкових розрахунків та перехід на розрахунки платіжними картами, заявила заступник голови правління “Сбербанку Росії” Ірина Князєва.
“.. У Туреччині сьогодні в банкоматах майже не знімають готівку, а у відділеннях відсутні касові кабінки У нас же черги в банкоматах в Криму величезні. Приїжджають курортники і знімають готівку, тому що вони ніде не можуть розрахуватися своїми кредитними картами», – сказала банкір і зазначила, що економіка може перейти від домінування готівкових до безготівкових розрахунків за 5-7 років.
Ірина Князєва зазначила, що розширення практики безготівкових розрахунків сприятиме здешевленню кредитів. Разом з тим вона зазначила, що Україні потрібно неодмінно розвивати бюро кредитних історій з єдиною базою даних.
“У тій же Туреччині існує єдине кредитне бюро Вони, на відміну від України, можуть зрозуміти, хто як кредитувався», – додала фінансист.
У свою чергу заступник голови правління “Сбербанку Росії” Антон Тютюн звернув увагу на те, що в Україні обсяг безготівкових розрахунків збільшується. Скажімо, у сфері торгівлі за I квартал він склав 18%, хоча не так давно було всього 3%: “Звичайно, до Європи нам далеко – там в середньому 46-50%, але, тим не менш, це зростання досить значне”.
А ось старший радник “Альфа-Банку” (Україна) Роман Шпек зазначив, що для популяризації безготівкових розрахунків та стимулювання процесів детінізації економіки слід було б на законодавчому рівні зобов’язати виплачувати всі заробітні плати через банківські рахунки.
За матеріалами:
Дзеркало Тижня
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас