Кількість операцій з київською нерухомістю зросла на 17% — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Кількість операцій з київською нерухомістю зросла на 17%

Нерухомість
565
Протягом першого півріччя поточного року кількість угод купівлі-продажу житлової нерухомості у Києві зросла в середньому на 17%. Про це свідчать дані єдиного аналітичного центру найбільших агентств нерухомості Києва.
Так, за кількістю угод з купівлі-продажу нерухомості приріст в діапазоні від 6,7% до 27,9% стався по всіх районах Києва. При порівнянні 1-го і 2-го кварталів 2013 року позитивна динаміка по операціях купівлі-продажу склала 16,8%.
Нагадаємо, за словами ріелторів, нові правила реєстрації прав на нерухоме майно прискорили процес укладання угод і забезпечили активність на ринку нерухомості в першому півріччі поточного року.
“Це півріччя показало активність у всіх сегментах. Всі учасники ринку відзначили, що він став більш динамічним. Це пов’язано з тим, що стало простіше і за коротший проміжок часу підготувати всі необхідні документи до угоди. Якщо торік покупці очікували проведення угоди десь від одного до двох місяців після передачі гарантійної суми (завдатку), то зараз це може відбутися за тиждень. Це позитивний зсув, який не міг не вплинути на ринок, і він вплинув”, – сказала генеральний директор одного зі столичних агентств нерухомості Ірина Луханіна .
Як повідомлялося раніше, з 1 січня поточного року в Україні ввели нову систему реєстрації прав на нерухоме майно. За словами голови Державної реєстраційної служби Дмитра Ворони, в результаті такого нововведення оформлення нерухомості буде займати близько 4 годин.
“Раніше нотаріус просто оформляв угоду, а зараз за ті ж гроші він повинен підтвердити право власності відчужувача і зареєструвати на нового власника. Ще відповідальність нотаріусів стала вище, аж до кримінальної, адже вони тепер – повноцінні реєстратори за операціями, які оформляють. В результаті, замість того, щоб витрачати час і ходити по різних інстанціях, тепер 80% угод будуть починатися і закінчуватися у нотаріусів. На все йтиме 3-4 години”, – сказав Дмитро Ворона.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас