Газ із шельфу Чорного моря звільнить Україну від російської монополії - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Газ із шельфу Чорного моря звільнить Україну від російської монополії - експерт

Енергетика
1091
Незалежний енергетичний експерт Володимир Саприкін вважає, що кращого джерела газу, ніж шельф Чорного моря, в середньостроковій перспективі в Україні немає.
Так він прокоментував переговори уряду з компанією “ЕксонМобіл” щодо підготовки до підписання Угоди про розділ продукції (УРП) на ділянці “Скіфська” (шельф Чорного моря).
“ЕксонМобіл” – одна з найбільших світових енергетичних компаній. Вона може видобувати нафту на суші, шельфі, і що головне – глибокодонному шельфі, на якому в Україні ніхто не працює. Що стосується ділянки “Скіфська”, то технологій, досвіду і коштів компанії більш ніж достатньо для розвідки і видобутку вуглеводнів. Звичайно, було б краще, якби Україна самостійно видобувала нафту, але на даному етапі все-таки краще залучити таких гігантів, як “ЕксонМобіл”, – зазначає експерт.
Крім того, він вважає шельф Чорного моря найбільш перспективним джерелом видобутку газу в Україні.
“На жаль, шельф досліджений десь на рівні 4%, тому давати оцінки щодо конкретних обсягів складно. Шельф – це найбільш перспективне джерело видобутку газу. Це довела компанія “Чорноморнафтогаз”, що збільшила в цьому місці видобуток газу в півтора рази. Кращого джерела, ніж шельф, в середньостроковій і, можливо, довгостроковій перспективі, навіть у порівнянні зі сланцевим газом, ми не маємо”, – додав Саприкін.
Експерт переконаний, що подібні кроки уряду допоможуть Україні в майбутньому звільнитися від газової залежності Росії.
“Потрібно зменшити вплив від Російської Федерації, “Газпрому”. В останні роки їхньої монополії вже немає. Звичайно, ми не бачимо сьогодні скорочення обсягів закупівель в мільярдах тонн кубометрів газу – мова поки йде про мільйони тонн. Але, думаю, до мільярдних цифр ми підійдемо вже до кінця поточного року. Більше того, коли почнеться реверс газу через Словаччину – найбільш перспективний напрямок, лише протягом року ми можемо отримати до 10 млрд тонн кубометрів”, – резюмував він.
Нагадаємо, що вчора перший віце-прем’єр-міністр України Сергій Арбузов обговорив з представниками американської компанії “ЕксонМобіл” перспективи співпраці між сторонами в енергетичній сфері, зокрема підготовку до підписання Угоди про розділ продукції (УРП) на ділянці “Скіфська” (шельф Чорного моря).
У серпні 2012 року консорціум компаній на чолі з “ЕксонМобіл” був обраний переможцем конкурсу з розробки глибоководного блоку “Скіфський”.
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас