Проект угоди про ЗВТ між Україною і ЄС не забороняє Україні співпрацю з Митним Союзом - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Проект угоди про ЗВТ між Україною і ЄС не забороняє Україні співпрацю з Митним Союзом - експерт

Казна та Політика
308
Проект угоди про зону вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною і ЄС не забороняє Україні співпрацю з Митним союзом, заявив журналістам у п’ятницю, 12 липня, представник України в Євразійській економічній комісії Віктор Суслов в ході візиту прем’єр-міністра України Миколи Азарова в Сочі.
Суслов, зокрема, сказав: «Навіть якщо розглядати з точки зору розвитку відносин з Європейським Союзом створення зони вільної торгівлі та підписання угоди, то в цій угоді є стаття 39, яка прямо передбачає право України укладати інші митні союзи, очевидно, включаючи Митний союз з Російською Федерацією, Білоруссю, Казахстаном, укладати інші угоди про зону вільної торгівлі та угоди про прикордонну торгівлю».
У той же час, відповідаючи на запитання, чи не виключає він можливість вступу України до Митного Союзу, Суслов сказав: «Як експерт і економіст, я не можу цього виключати, оскільки це допускається Угодою про асоціацію (з Європейським Союзом – УНІАН), як буде далі – це питання політиків».
У той же час Суслов підкреслив, що для України суперечності у співпраці з ЄС і МС можуть виникати, в основному, у сфері технічного регулювання тих чи інших стандартів, оскільки Євросоюз і Митний союз користуються різними стандартами. При цьому Суслов зазначив, що з цілої низки напрямів ЄС не вимагає використання Україною своїх стандартів. Зокрема, це стосується авіаційної, військово-промислової та інших високотехнологічних галузей.
«Спираючись на цю норму, ми могли б продовжувати рух у бік Митного союзу. Я не можу сказати однозначно, це політичне рішення, що воно закінчиться повним членством України в Митному союзі, але приєднання до будь-якої угоди передбачає, в тій чи іншій формі, часткове членство, що цілком можливо», – сказав Суслов.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас