Мережа будівельних супермаркетів Praktiker подала заяву на банкрутство — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Мережа будівельних супермаркетів Praktiker подала заяву на банкрутство

Фондовий ринок
5228
Менеджменту Praktiker не вдалося знайти позичальників, готових врятувати компанію від банкрутства. Одна з найбільших у Німеччині і Європі мереж будівельних гіпермаркетів стала неплатоспроможною.
Щойно стало відомо про банкрутство у четвер, 11 липня, акції Praktiker впали у ціні на 70 відсотків, повідомляє інформаційна агенція dpa. Переговори з кредиторами напередодні завершилися безрезультатно – у компанії немає коштів для завершення реструктуризації. Невдовзі Praktiker буде визнаний банкрутом. Керівництво концерну вже подало до суду заяву на початок відповідної процедури.
Водночас з листа керівництва Praktiker до співробіників, який перебуває у розпорядженні dpa, випливає, що банкрутство не стосуватиметься іноземних будівельних гіпермаркетів мережі Praktiker. Імовірно, для них шукатимуть покупців. Мережа налічує 430 гіпермаркетів у дев’яти країнах, з них у Німеччині – понад 300. В Україні, де Praktiker почав працювати у 2007 році, компанія має чотири гіпермаркети – у Донецькій області, Львові, Миколаєві та Києві. Керівництво Praktiker AG раніше заявляло, що ще цього року планує залишити український ринок.
Реструктуризація не вдалася
Praktiker AG налічує 18 тисяч співробітників, у тому числі 7 тисяч за кордоном. Протягом останніх декількох років концерн працює “з мінусом”. Експерти пов’язують це насамперед з невдалою стратегією знижок. Восени минулого року новий глава правління концерну Армін Бурґер взявся реструктуризувати мережу, аби Praktiker позбувся нерентабельних активів і знову приносив прибуток. Але фінансове становище концерну продовжувало погіршуватися. На заваді стала також затяжна зима і дощове літо – всі гравці ринку будівельного рітейлу скаржаться на низьку виручку. Адже значна частина будівельних і ремонтних робіт відкладалися через несприятливу погоду. Крім того, значно нижчими були доходи від продажу продукції відділів садівництва.
Планувалося, що в рамках процесу реструктуризації частина будівельних супермаркетів Praktiker буде переобладнана і працюватиме під маркою Max Bahr. Це будівельні магазини преміум-класу, що також належать до концерну Praktiker AG. З фінансової точки зору вони є більш успішними, ніж гіпермаркети. Praktiker мали перетворити на дискаунт-мережу зі звуженим асортиментом, частину супермаркетів планували закрити.
Останній цвях
Останнім цвяхом у “труну” Praktiker став зрив продажу трьох філіалів у Люксембургу, повідомляє Reuters. У цій країні концерн працював під маркою Batiself. Продаж активів у Люксембургу, Туреччині та Україні мав цього року принести компанії гостро необхідні кошти. Тепер же Praktiker AG довелося оголосити про неплатоспроможність.
2012 року концерн мав оборот обсягом близько трьох мільярдів євро. Одним з головних кредиторів є Commerzbank. Ця фінансова установа сама має труднощі і вирівняла своє фінансове становище лише завдяки допомозі від держави.
Євген Тейзе
За матеріалами:
Deutsche Welle
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас