Українці масово кинулися скуповувати квартири — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Українці масово кинулися скуповувати квартири

Нерухомість
14340
Затишшя на ринку нерухомості змінив ажіотаж. Незважаючи на «мертвий» літній сезон, українці стали активно скуповувати квартири, як в новобудовах, так і в старих будинках. У порівнянні з січнем, за оцінками різних консалтингових компаній, в червні продажі зросли на 70%. Це призвело до того, що ціни на «вторинку» підскочили на 5-7%.
АЖІОТАЖ За статистикою Держреєстраційної служби, найчастіше українці реєструють права власності на квартири. «При цьому «пік» реєстрації майнових прав на житлову нерухомість був у квітні – більше 129 тис. записів», – сказали «Сьогодні» у Держслужбі. Після квітня спостерігався незначний спад, а в червні, навпаки, підйом: зареєстровано майже 106 тис об’єктів житлової нерухомості. Та й самі ріелтори говорять, що в останні два місяці роботи у них додалося. «Зараз люди приходять мало не з усіма необхідними документами на оформлення квартири», – сказав нам ріелтор одного зі столичних агентств Сергій Нагорний. Підтверджують це і покупці. «Хотіли з чоловіком придбати квартиру ще в лютому. Але наш друг, який працює в банку, сказав, що влітку ціни на квартири завжди падають. У підсумку вартість зросла, а квартир, які ми приглянули собі, вже немає», – скаржиться «Сьогодні» киянка Марина Остапенко. Ажіотаж на ринку експерти пояснюють законами, які скоро вступлять в силу. «З 1 серпня почнуть діяти нові правила оцінки майна (Кабмін зобов’язав усіх, хто займається оцінкою, отримати спеціальний сертифікат. – Авт.). Крім того, з 1 вересня набуває чинності обмеження НБУ на розрахунки готівкою в 150 тис. грн», – сказав «Сьогодні» президент Союзу фахівців з нерухомості Олександр Рубанов. Інші експерти вважають, що справа в стабільному курсі гривні (9 липня виповнився рівно рік з тих пір, як НБУ встановив курс 7,993 грн за $ 1). «Якщо курс довго стабільний, люди починають шукати, куди б вкласти гроші. А гроші у народу сьогодні є. Нерідко люди знімають їх з депозитів, через недовіру до банківської системи, і вкладають в квартири. Та й влітку закінчується будівництво багатьох будинків і вони здаються в експлуатацію – з цим і пов’язана більша кількість реєстраційних угод. Після вступу законів у силу ажіотаж спаде, а вартість квартир повернеться на колишній рівень», – сказав нам президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.
ЦІНИ. «На первинці» ціни майже не змінилися. Зате на «вторинці» зросли в середньому на 5-7%. В умовах підвищеного попиту люди готові трохи і переплатити. Тому і піднялися ціни на «вторинці», – сказала нам ріелтор одного з великих агенств Тетяна. «Так зростання помітне, хоч і незначне – близько 6%», – каже столичний ріелтор Євген Куций. Правда, експерти попереджають: ціни можуть підігрівати штучно. «Мій досвід підказує, що заяви про підвищення цін можуть робитися спеціально, щоб люди більше купували. А насправді все на колишньому рівні. Але ж покупець сам не порівняє скільки коштує квартира зараз і скільки коштувала півроку тому», – сказав «Сьогодні» глава комітету Асоціації фахівців з нерухомості Володимир Винокур.
«Можна написати ціну 1 грн»
Кабмін запропонував Раді змінити порядок оподаткування операцій купівлі-продажу нерухомості. Відповідний законопроект уряд уже зареєструвало в парламенті. Якщо документ приймуть на осінній сесії, збір на обов’язкове державне пенсійне страхування (3%) будуть обчислювати не за сумою договору, а за оціночною вартістю об’єкта. За словами Володимира Винокура, зараз в договорі купівлі-продажу можна написати, що квартира будинок або земля коштує 1 гривню.
Зеленюк Христина
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас