МВФ назвали 3 головні чинники ризику для економіки світу - це Китай, Японія і США — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

МВФ назвали 3 головні чинники ризику для економіки світу - це Китай, Японія і США

Світ
727
Експерти Міжнародного валютного фонду (МВФ) виділили три основні чинники ризику, які можуть загальмувати глобальне зростання. Нові фактори ризику, які у МВФ вважають основними перешкодами на шляху стабільного зростання світової економіки, в інтерв’ю телеканалу CNBC відзначив головний економіст фонду Олів’є Бланшар.
“Першим чинником ризику для світової економіки, за нашими оцінками, є ситуація в Китаї. Влада КНР зараз вирішує дуже непросте завдання: вони хочуть провести ребалансування економіки країни, зробивши більший ухил на внутрішнє споживання, і знизити роль інвестицій. Однак тут ми бачимо ризики того , що обсяг інвестицій знизиться, але при цьому споживання поки не зможе заповнити цю прогалину. Це призведе до зниження темпів зростання ВВП Китаю – можливо, охолодження буде більш сильним, ніж ми очікуємо зараз (МВФ знизив свій прогноз по ВВП Китаю до 7,8% в 2013 р. і до 7,7% в 2014 р.)”, – зазначив Бланшар.
Він додав: “Другий небезпечний момент – це так звана абеноміка. Це дуже амбітна програма, але при цьому вона несе в собі істотні ризики і, цілком ймовірно, певні побічні ефекти, які до кінця не прораховані владою Японії. Зокрема, плани уряду Абе щодо масштабного фіскального стимулювання при досить серйозних проблемах з дефіцитом бюджету і держборгом викликають у нас занепокоєння”.
“Третій фактор ризику – це завершення програми кількісного пом’якшення ФРС США. Ми вже переконалися, що навіть натяки на згортання цієї програми призвели до серйозної волатильності на глобальних ринках і до помітних наслідків для ринку облігацій, а також котирувань світових валют. Можливо, надалі волатильність поступово знизиться, проте 100%-ї впевненості з цього питання у нас немає”, – також зазначив експерт.
Нагадаємо, вчора Міжнародний валютний фонд знизив прогноз щодо зростання світової економіки в 2013 р. до 3,1% з раніше прогнозованих 3,3%.
Експерти МВФ знизили прогноз зростання ВВП більшості найбільш значущих для світової економіки країн – Китаю (з 8% до 7,8%), США (з 1,9% до 1,7%), Бразилії (з 3% до 2,5% ) та Індії (з 5,7% до 5,6%).
У бік збільшення переглянуті прогнози зростання ВВП Японії (з 1,5% до 2%), Великобританії (з 0,6% до 0,9%), Канади (з 1,5% до 1,7%).
Раніше МВФ знижував річний прогноз по зростанню світової економіки в квітні – з 3,5% до 3,3%.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас