Платформу від Apple визнали більш небезпечною, ніж Android — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Платформу від Apple визнали більш небезпечною, ніж Android

Технології&Авто
2386
Фахівці з кібербезпеки визнали мобільну платформу Apple iOS, на якій засновані iPhone, iPad і iPod touch, більш небезпечною для користувача порівняно з Android. Під небезпекою маються на увазі ризики приватного життя власника гаджета.
У той час як на обох платформах присутня достатня кількість додатків, які дозволяють стежити за користувачем, на iOS їх точно більше, робить висновок Алехандро Каталін Козо, керівник дослідницького департаменту компанії BitDefender, творця антивірусів.
Аналітики підрахували, що близько 45% всіх додатків для iOS мають функцію стеження, що дозволяє визначити місце розташування людини. У випадку з платформою Android частина таких додатків доходить лише до 34,6%. Подібна ситуація і з програмами з доступом до адресної книги – 18,9% у випадку з iOS і 7,7% у випадку з Android.
Результати були презентовані після року вивчення додатків, що публікуються в Apple App Store і Google Play. Тести програм проводилися за допомогою мобільного продукту BitDefender Clueful, який з’ясовує, наскільки додаток безпечний для користувача, і видає йому бал за шкалою безпеки.
З точки зору Козо, Android варто вважати безпечнішою платформою для користувача в плані ставлення до приватності, хоча iOS традиційно називається більш захищеною. “Це цікавий момент, на який варто звернути увагу”, – ділиться експерт.
“Платформа iOS є більш закритою, всі публіковані в App Store додатки піддаються ретельній перевірці. Сюди важко помістити шкідливий додаток, чого не скажеш про Google Play, з яким все набагато простіше, – резюмує аналітик. – Але що стосується приватного життя, розробники iOS- додатків більш безцеремонні”.
Проблеми приватності користувачів гаджетів порушувалися неодноразово. У 2011 р. розгорівся скандал щодо прихованої функції iOS, яка вивчає і реєструє всі переміщення власника iPhone і iPad за багато місяців і навіть роки. Потім Apple оновила прошивку, щоб уникнути обурення користувачів, які встигли подати колективний позов.
За інформацією Juniper Networks, число шкідливих додатків для Android за минулий рік зросло більш ніж у 7 разів. Аналітики вказують, що вразливості можуть легко експлуатуватися в будь-яких платформах. “Ми бачили експериментальні експлойти для iOS, а також методи публікації шкідливого коду в офіційний каталог App Store. Однак більшість вірусописьменників уникають продукції Apple, віддаючи перевагу платформі Android за пропонований нею широкий простір для дій. У будь-якому випадку було б неправильно вважати, що iOS є надійнішою, ніж Android”, – роблять висновок експерти.
Раніше повідомлялося, що Bluebox, американська компанія, яка вивчає безпеку мобільних гаджетів, знайшла вразливість, яка дає повний доступ до будь-якого смартфона на Android, зробленого за останні 4 роки.
За матеріалами:
Корреспондент.net
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас