Космічні швидкості: в ЄС збираються розробити надшвидкі інтернет-мережі — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Космічні швидкості: в ЄС збираються розробити надшвидкі інтернет-мережі

Світ
551
Євросоюз і Японія планують розробити технології будівництва локальних 100-гігабітних мереж.
Євросоюз спільно з японськими вченими планує реалізувати шість спільних проектів, одним з яких є проект STRAUSS, присвячений розробці оптоволоконних технологій зв’язку. Це дозволить працювати на швидкості до 100 Гбіт/с.
На сайті Єврокомісії повідомляється, що такі мережі будуть в середньому в п’ять тисяч разів швидше в порівнянні з сучасними мережами, існуючими в Європі (забезпечують швидкість передачі даних до 19,7 Мбіт/с). При цьому наголошується, що мова йде не про підводні кабелі, які дозволяють передавати дані навіть на великих швидкостях, а про мережі, максимально наближені до звичайних домогосподарств.
Крім будівництва мереж, робота буде також присвячена створенню недорогих, швидких і ефективних з точки зору електроживлення комутаторів, програмно-орієнтованих оптичних передавачів, і систем управління мережами.
Сьогодні максимальна швидкість передачі даних, доступна рядовим користувачам, не перевищує 1 Гбіт/с. Такі послуги надають лише кілька компаній у Великобританії і компанія Google в США в рамках проекту Google Fiber.
У ЄС відзначають, що потреби в швидкості 100 Гбіт/с поки не існує, але вона може виникнути незабаром. “У майбутньому інтернет не повинен знати кордонів. Принаймні, кордонів, які стали результатом нашої повільності і непідготовленості”, – заявила віце-президент Єврокомісії Нейлі Кроес.
Регулятори проекту уточнюють, що STRAUSS також має велике значення для розвитку європейської економіки. Згідно наведених цифр з 2012 по 2013 обсяг переданих по мережах даних збільшився вдвічі, а до 2018 року зросте ще в 18 разів. Тому для передачі таких обсягів потрібні більш швидкі мережі, вважають в ЄС.
Проект STRAUSS – один з шести пріоритетних напрямків у розвитку систем зв’язку, реалізованих Євросоюзом і Японією. Крім даного проекту, Європа і Японія планують співпрацю за такими напрямками, як більш ефективна експлуатація радіочастот; нові механізми захисту персональних даних в таких областях, як медицина; розробка технологій “розумного” управління електричними мережами і т.д. Обсяг інвестицій в усі шість проектів складе 18 млн євро.
Нагадаємо, наприкінці червня найбільший стільниковий оператор Південної Кореї SK Telecom запустив комерційну 4G-мережу на базі новітнього мобільного стандарту передачі даних LTE-Advanced.
За матеріалами:
Корреспондент.net
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас