Цього року держзамовлення передбачено для 40% випускників, - Табачник — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Цього року держзамовлення передбачено для 40% випускників, - Табачник

Казна та Політика
408
В Україні в 2013 р. державне замовлення передбачено для 40% випускників середньої і вищої школи. Про це в ході години запитань до уряду у Верховній Раді України заявив міністр науки і освіти України Дмитро Табачник.
“У поточному році у нас рекордний показник державного замовлення. Державне замовлення передбачений для 40% випускників середньої і вищої школи. Це 58 тис. місць державного замовлення”, – заявив Табачник.
Міністр нагадав, що державне замовлення формувалося з урахуванням нової законодавчої бази та за участю спеціально створеної ради представників сфери освіти громадських освітніх організацій.
Нагадаємо, раніше студентські активісти відзначили скорочення держзамовлення. У цьому році воно склало 317,2 тис. місць, тоді як у минулому – 329 тис. місць.
“Відповідно до законодавства, бюджетне навчання повинно охоплювати 180 осіб на кожні 10 тис. населення. Тепер вийде, що безкоштовну освіту отримають лише 170 чоловік з 10 тис. українців. Це порушення закону”, – вважає президент Української асоціації студентського самоврядування Єлизавета Щепетильникова.
При цьому в Міносвіти подібне скорочення пояснюють демографічною кризою. “Цього року скоротилося число випускників шкіл. У 2012 р. їх було 300 тис., в 2013 р. – 278,9 тис. Тому зменшення держзамовлення є природним процесом”, – пояснив головний спеціаліст департаменту МОН Олег Януш.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас