Алжир може повторити долю Єгипту — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Алжир може повторити долю Єгипту

Енергетика
664
Алжирському уряду необхідно вжити термінових заходів з обмеження швидко зростаючого внутрішнього попиту на газ, щоб уникнути проблем свого сусіда – Єгипту, де експорт газу і бюджет країни скорочуються синхронно, наголошується в звіті Arab Petroleum Investments Corp (APICORP).
Незважаючи на внесені в лютому зміни до державного закон про вуглеводні, зроблені з метою підвищення привабливості країни для іноземних інвестицій у розвідку та видобуток газу, “попит заслуговує такої ж уваги, як і пропозиція”, заявив старший консультант APICORP Алі Айссауі.
Домашнє споживання газу в Алжирі за останні 10 років зростало в середньому на 4,3% щорічно, з 20,2 млрд кубометрів у 2002 році до 30,9 млрд кубометрів у 2012 році. До 2019 року темпи можуть піднятися до 5,5%, і ця цифра може збільшитися до 45,2 млрд, а до 2030 року – до 70 млрд кубометрів газу, “що впритул наблизиться до існуючих обсягів видобутку, що оцінюється в 82 млрд кубометрів”, зазначив Аль Айссауі.
Тарифи на газ в Алжирі є мінімальними серед країн Близького Сходу та Північної Африки (MENA), їх верхня межа встановлена на рівні $ 0,5 за мільйон БТЕ. Це є основною рушійною силою, що стоїть за бумом споживання газу, який вже починає негативно позначатися на здатності країни експортувати це паливо.
Вартість видобутку газу в Алжирі підрахувати складно, але вона явно перевищує оптові ціни. За оцінками APICORP, видобуток 1 млн БТЕ з супутного газу на родовищі El Merk обходиться в $ 0,3, а той же показник для газу з щільних порід на родовищі Timimoun досягає $ 4,7 за 1 млн БТЕ. У середньому це дає $ 0,65 за 1 млн БТЕ станом на кінець 2012 року.
“Проблему вкрай низьких цін на газ необхідно вирішувати в терміновому порядку, але цього недостатньо, – вважає Аль Айссауі. – Уряд повинен провести широкий спектр послідовних і скоординованих реформ для запобігання негативних наслідків”.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас