В Україні зростає кількість прихильників вступу до ЄС - опитування DW-Trend — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні зростає кількість прихильників вступу до ЄС - опитування DW-Trend

Казна та Політика
919
Українці хочуть у ЄС не лише з економічних міркувань. Такі дані опитування DW-Trend.
Число прихильників вступу до Європейського Союзу в Україні знову зростає: 59 відсотків жителів країни його підтримують, проти цього виступають лише 24 відсотки. Отже, після того, як в 2012 році число проєвропейськи налаштованих українців зменшилося, зараз знову спостерігається зворотна тенденція. Такі дані останнього опитування DW-Trend-репрезентативного соцдослідження, яке було проведено в червні 2013 року на замовлення української редакції DW українським відділенням Інституту вивчення громадської думки IFAK. Його співробітники особисто опитали 1000 осіб у віці від 18 до 65 років, що живуть в містах України з населенням понад 50 тисяч жителів.
У той час як два роки тому вступ України до Євросоюзу підтримували 74 відсотки українців, роком пізніше, в листопаді 2012 року, внаслідок фінансової та економічної кризи в країнах ЄС цей показник знизився до 52 відсотків. Однак відтоді ЄС знову став привабливим для багатьох громадян України. 37 відсотків респондентів заявили, що вони за вступ Києва до Євросоюзу протягом найближчих п’яти років. Це на 11 процентних пунктів більше, ніж півроку тому. Ще 12 відсотків опитаних хотіли б бачити Україну в ЄС протягом наступних 5-10 років.
У цілому ж майже дві третини українських громадян, згідно з даними опитування, виступають за приєднання країни до Євросоюзу. Навіть у східній частині України, яка традиційно відрізняється проросійськими настроями, подібний крок підтримують 52 відсотки жителів регіону, і лише 31 відсоток висловлюються проти.
Вступ до Євросоюзу – важлива тема не лише для молодого покоління українців. І хоча відсоток його прихильників найвищий саме серед представників вікової групи від 18 до 29 років (67 відсотків), у всіх інших вікових категоріях за приєднання до ЄС також виступила більшість опитаних. Наприклад, серед 50-60-річних таких виявилося 57 відсотків.
Заплановане на листопад 2013 р. підписання Угоди про асоціацію та вільну торгівлю між Києвом і Брюсселем учасники дослідження вважають першим важливим кроком на цьому шляху. ЄС висунув низку умов, чого Україна досі не зробила. Проте жителі країни вже покладають на угоди чималі надії. Так, 42 відсотки опитаних підтримують документ, бо вважають його вигідним для української економіки. 14 відсотків сподіваються на зміцнення демократії. Лише 14 відсотків не є прихильниками Угоди про асоціацію. При цьому 11 відсотків респондентів вважають, що Україна ще не дозріла для підписання подібного договору.
У відповідь на запитання про те, які найважливіші цілі Європейського Союзу (тут можна було вибирати кілька варіантів відповіді), 54 відсотки учасників дослідження назвали економічний розвиток. Особисто підтримують ЄС в прагненні до досягнення цієї мети 64 відсотки опитаних. 37 відсотків українців вважають головною метою Євросоюзу територіальне розширення, приблизно третина – зміцнення демократичних цінностей (30 відсотків). І майже стільки ж (29 відсотків) – створення загальної системи безпеки.
Примітно, що за півроку вдвічі зросла кількість українців, які називають метою ЄС зміцнення демократичних цінностей: в листопаді 2012 року таких було 18 відсотків, а в червні 2013 року – вже 36 відсотків. Це найвищий показник за всю історію проведення опитувань DW-Trend в Україні. Можливо, це знак зміни парадигми, що демонструє, що українці більше не бачать в ЄС в першу чергу інструмент для підвищення рівня економічного добробуту, а розглядають Євросоюз як гарант стабільності і демократичних цінностей, на який країні варто орієнтуватися.
Всупереч такому позитивному настрою щодо ЄС, багато українців скептично ставляться до нинішньої зовнішньої політики Києва на європейському напрямку. Всього 34 відсотки опитаних сприймають відносини України та Євросоюзу як партнерські чи дружні. 36 відсотків назвали їх нейтральними, а кожен п’ятий (20 відсотків) – натягнутими або навіть ворожими. Більш позитивну оцінку отримали відносини України та Німеччини: 40 відсотків респондентів знайшли їх дружніми або партнерськими, і лише 14 відсотків – напруженими або навіть ворожими.
За матеріалами:
Deutsche Welle
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас