Податок на нерухомість повинні заплатити 244 тис. українців - Міндоходів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Податок на нерухомість повинні заплатити 244 тис. українців - Міндоходів

Казна та Політика
1215
Міністерство доходів і зборів розіслало близько 244 тис. повідомлень-рішень фізичним особам для сплати податку на нерухомість починаючи з 15 квітня 2013 року.
З початку 2013 року в бюджет уже сплачено 8,5 млн гривень податку на нерухомість, з яких юрособи сплатили 7,3 млн гривень, фізособи – 1,2 млн гривень.
Громадяни повинні сплатити податок протягом 60 днів з моменту отримання квитанції.
У разі незгоди з нарахованою сумою податку власники житла можуть звернутися до податкових інспекцій для уточнення і звіряння даних.
Крім того, платники можуть звернутися до фахівців Міндоходів і для визначення житла, на яке буде застосовуватися пільга.
Згідно із законодавством, квартири і житлові будинки, площа яких не перевищує 120 кв. м і 250 кв. м відповідно, податком не обкладаються.
Податок сплачується тільки за ті метри, що перевищують вказані квадрати, однак така пільга застосовується тільки до одного з об’єктів житлової нерухомості.
Тому власники кількох квартир або будинків можуть звернутися в податкові інспекції для нарахування пільги на той об’єкт, який вважається доцільним.
Як повідомляло агентство, Міндоходів попереджає громадян про початок розсилки повідомлень про сплату податку на нерухомість з 15 квітня 2013 року.
Податковий кодекс відносить податок на житлову нерухомість до місцевих податків і зборів, які вводять органи місцевого самоврядування.
Податком обкладається житлова нерухомість житловою площею понад 120 кв. м. для квартир і 250 кв. м. для житлових будинків.
Максимальна ставка податку 1-2,7% від мінімальної зарплати / кв. м залежно від житлової площі нерухомості.
Норма Податкового кодексу щодо даного збору набула чинності з 2013 року.
За матеріалами:
Українські Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас