Впевненість споживачів у Франції досягла найгірших показників усіх часів


Впевненість споживачів у Франції досягла найгірших показників усіх часів

Настрої споживачів у Франції досягли найгірших показників усіх часів, вказуючи на небувалий раніше песимізм з приводу майбутнього рівня життя, ще більше затьмарюючи ситуацію в ураженій рецесією і безробіттям країні.

Індекс впевненості споживачів склав 78 пунктів проти очікувань на рівні 81 пункту, опинившись набагато нижче довгострокового середнього значення в 100 пунктів і досягнувши мінімуму з початку проведення досліджень в 1972 році, свідчать дані бюро статистики INSEE.

Індикатор погіршувався паралельно з даними про безробіття, що досягло нового історичного рекорду в 3,2 млн осіб, повідомило міністерство праці у середу.

Цифри вказали на те, що друга за величиною економіка єврозони, що постраждала від слабкої конкурентоспроможності у сфері торгівлі, не зможе покластися для відновлення на традиційну рушійну силу – витрати споживачів.

Слабке зростання економіки призведе до дефіциту бюджету у Франції на рівні 4% ВВП в 2013 році, перевищивши вже переглянутий орієнтир в 3,7% і ще сильніше віддалившись від орієнтиру ЄС у 3%, повідомив державний аудитор.

Довіра до економіки єврозони зросла в червні

Тим часом, зведений індекс ділової і споживчої довіри виріс до 89,5 пунктів в порівнянні з 89,4 пункту в травні, свідчать дані Європейської комісії.

Індекс, що характеризує довіру європейських промислових компаній до економіки, виріс до -11,2 пунктів порівняно з -13 пунктів у травні. У секторі послуг довіра впала до -9,5 пунктів з -9,2 пункту в попередньому місяці, а от довіру споживачів покращився до -18,8 пункту в порівнянні з -21,9 пункту в травні.

Економіка єврозона за підсумками першого кварталу поточного року скорочувалася шість кварталів поспіль, що стало найтривалішим спадом за останні десятиліття.

Згідно з оновленим прогнозом Єврокомісії ВВП країн єврозони скоротиться на 0,4%. Раніше експерти Єврокомісії прогнозували скорочення економіки єврозони на 0,3%.

Нагадаємо, сьогодні раніше повідомлялося, що влада ЄС знайшла спосіб оздоровлення проблемних банків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua