Газпром авансом сплатить транзит газу по Україні до 2015 року — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Газпром авансом сплатить транзит газу по Україні до 2015 року

Енергетика
916
«Газпром» надасть «Нафтогазу України» авансовий платіж в мільярд доларів за транзит газу для закачування в підземні сховища. Про це заявив російський газовий холдинг у середу, 26 червня.
Рішення про авансовий платіж прийнято за підсумками робочої зустрічі керівника «Газпрому» Олексія Міллера і глави «Нафтогазу» Євгена Бакуліна. Дотримання плану щодо заповнення підземних сховищ необхідно «Нафтогазу» для виконання зобов’язань щодо безперебійного транзиту російського газу до Європи в зимовий період.
З початку 2012 року загальна сума авансових платежів Україні за транзит російського газу становить 5,15 мільярда доларів. Залишку цієї суми має вистачити, за попередніми даними, для оплати транзиту аж до початку 2015 року.
За прогнозом української влади, в 2013 році обсяг транзиту російського газу через Україну скоротиться до 60 мільярдів кубометрів, що відчутно менше показників останніх років. Дві країни довгий час обговорювали можливість передачі Росії магістральних українських газопроводів в обмін на знижки при поставках газу. Наприкінці травня повідомлялося, що Москва і Київ досягли принципової домовленості щодо такої угоди.
За матеріалами:
Прайм
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас