Єврогрупа погодила правила допомоги банкам, верхня межа - 60 млрд євро


Єврогрупа погодила правила допомоги банкам, верхня межа - 60 млрд євро

На пряму рекапіталізацію європейських банків з 500 млрд євро фондів Європейського стабілізаційного механізму (ЄСМ) може бути використано до 60 млрд євро. Про це заявив у четвер увечері голова Єврогрупи Йерун Дейсселблум за підсумками зустрічі міністрів фінансів зони євро в Люксембурзі.

“Країни зони євро узгодили основні положення майбутньої системи прямої рекапіталізації банків. Це рішення дозволить забезпечити стабільність зони євро і розірвати порочне коло між кризою, банками та держбюджетами”, – заявив він. Іншими словами на підтримку проблемних банків співтовариства гроші повинні виділятися не з держбюджетів, як це відбувається сьогодні, а з коштів стабілізаційного фонду.

Дейсселблум також зазначив, що обсяг коштів європейського стабфонду, використовуваних для прямої рекапіталізації європейських банків, “може бути збільшений вище 60 млрд євро у виняткових випадках рішенням ради директорів ЄСМ”.

Голова Єврогрупи також дав зрозуміти, що система прямої рекапіталізації європейських банків може бути запущена тільки після набрання чинності єдиної європейської системи з реструктуризації і банкрутства проблемних банків, яка повинна визначити всі параметри роботи банків у Європі та критерії їх “фінансового здоров’я”. Як очікується, ця тема буде обговорюватися на засіданні Ради ЄС на рівні міністрів економіки і фінансів (ЕКОФІН) сьогодні в другій половині дня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua