Провальні путінські Ігри за 50 млрд доларів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Провальні путінські Ігри за 50 млрд доларів

Світ
10366
Споруди, що руйнуються, колосальна корупція, замовні вбивства: гонка з завершення будівництва російського олімпійського села для Зимових ігор загрузла в скандалах
Серед безлічі дипломатичних, внутрішніх та особистих негараздів Володимира Путіна одна проблема заподіює йому все більше занепокоєння з кожним днем, повідомляє кореспондент Daily Mail Уїлл Стюарт. Йдеться про путінський “проект марнославства” – зимові Олімпійські ігри у Сочі 2014 року, які можуть повалити російського лідера швидше, ніж всі чутки про його особисте життя і мітинги опозиції.
У ході втілення амбітного проекту президенту доводиться стикатися з корупцією промислового масштабу, тунелями, що обвалюються, вибухаючими трубами і замовними вбивствами, йдеться в статті.
Росіяни все ще ламають голову над тим, чому Путін вибрав саме цей час для того, щоб оголосити про розлучення з дружиною, а по країні вже пішли чутки, що він може явити світові нову першу леді на відкритті сочинських ігор в лютому майбутнього року, пише Стюарт.
Як би то не було, багато спостерігачів схиляються до висновку, що політичне довголіття Путіна безпосередньо залежить від успіху або провалу в Сочі.
Час піджимає вже настільки, що Путін прийшов до висновку про те, що тільки його особиста присутність може врятувати Олімпіаду, на яку вже витрачено в 4 рази більше, ніж на літні Ігри в Лондоні.
“Путін тепер так часто буває в Сочі, що ми жартуємо, що він завів собі нову коханку Розу і проводить весь час з нею”, – сміється менеджер одного з нещодавно побудованих готелів, натякаючи на ключовий олімпійський об’єкт – гірськолижний комплекс “Роза Хутір”.
За словами Бориса Нємцова, колишнього віце-прем’єра Росії і непримиренного критика Путіна, темпи будівництва відстають від графіка, якість будівель огидна, а всю роботу виконують робітники-мігранти з колишніх радянських республік, що живуть в рабських умовах.
“Робітники з “Инжтрансстроя” не отримували зарплату кілька місяців, їх годують їжею, якої навіть собаки гидують, і вони відмовляються виходити на роботу”, – обурюється Нємцов.
До недавнього часу “Инжтрансстрой” належав другу Путіна Аркадію Ротенбергу, який отримав контрактів на 200 млрд рублів. Нємцов запевняє, що готовий навести ще безліч прикладів астрономічної корупції путінських приятелів в Сочі.
У той же час робітники з середньоазіатських республік скаржаться на огидні умови праці. “Ми хочемо поїхати, але не можемо, тому що вони винні нам гроші і тому що у них наші паспорти та інші документи”, – розповів кореспонденту один з трудових мігрантів.
“Вчора я працювала 14 годин, – вторить йому робоча з Таджикистану, мати чотирьох дітей. – Це справжній сибірський табір”.
Справжні проблеми лежать в області інфраструктури, констатує журналіст, причому створюється враження, що організатори роблять все наспіх: тунелі руйнуються, новий газопровід вибухає, а зсуви руйнують нові споруди.
За інформацією Нємцова, влада вже витратила на Олімпіаду 50 млрд доларів, з них 30 млрд осіли в “чиїхось кишенях, тобто були попросту вкрадені”. Політик звертає увагу на відсутність чесної конкуренції, кланову політику і найсуворішу цензуру всього, що пов’язано з Олімпійськими іграми.
Ставки дуже високі, і Путін вкрай незадоволений зростаючими витратами і затримками будівництва. У лютому він публічно відчитав бізнесмена Ахмеда Білалова і звільнив його з посади віце-президента Російського олімпійського комітету за те, що той у 7 разів перевищив кошторис на будівництво трампліна.
Бажання нажитися на колосальному державному проекті призвело до сутичок в кримінальному світі, повідомляється в публікації. У 2010 році місцевий кримінальний авторитет Едуард Какосян по кличці “Карп” був застрелений в одному з сочинських кафе. Крім того, багато хто пов’язує вбивство російського Дона Корлеоне – злодія в законі Аслана Усояна на прізвисько “Дід Хасан” – з боротьбою злочинних угруповань за землі в Сочі.
Незважаючи на всі неприємності, Путін “твердо переконаний, що все необхідне для підготовки до Олімпіади буде завершене з потрібною якістю і вчасно”, передає кореспондент.
У той же час правнучка колишнього радянського генсека Ніна Хрущова вважає, що сочинські лижні траси стануть для Путіна фатальними. “Я боюся робити прогнози, але у мене є відчуття, що Путін ненадовго затримається після Сочі”, – сказала вона.
Багато хто посміхнуться над подібним припущенням, враховуючи те, як міцно Путін тримає владу, його економічні успіхи, популярність у народі і відсутність лідерів з альтернативною стратегією, пише Стюарт. Крім того, незважаючи на сочинський скандал, багато хто побоюється, що якщо Путін і втратить владу, його наступник може бути набагато гіршим.
Джерело: Daily Mail
За матеріалами:
Inopressa
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас