Кредитний бум в 2013 році не очікується, але ринок зростає — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Кредитний бум в 2013 році не очікується, але ринок зростає

Кредит&Депозит
684
Ресурсний голод, який мав місце в банківській системі з червня по листопад 2012 року, на початку 2013-го відступив. Таку думку висловили аналітики “КредитМаркет” 19 червня на прес-конференції “Кредитний бум – 2013: виклики, ризики, прогнози”.
Незважаючи на позитивні зміни, проблеми в кредитній системі України все ще існують. “По-перше, ресурси в Україні як і раніше є найдорожчими в Європі, а також існують досить значні ризики неповернення”, – зауважив операційний директор “КредитМаркет” Володимир Компанієць.
У 2013 році у ринку кредитів для фізосіб з’явилася можливість швидкого зростання. У першу чергу цією можливістю скористалися в сфері беззаставних кредитів на придбання товарів, нецільових позик готівкою та карткового кредитування.
У середньому частка споживкредитування у портфелі банків становить від 10 до 70 відсотків. Зараз на ринку існує сім основних гравців, у яких ця цифра наближається до 100%.
У сфері заставного кредитування на початку року спостерігався застій, стверджує директор з продажів “КредитМаркет” Денис Раковський. “Активізація почалася тільки з березня. У числі позитивних “зрушень”- розвиток державної системи іпотеки, а також звернення уваги на первинний ринок нерухомості”. У цій сфері, як повідомляє експерт, середня сума кредитування – 200-250 тис. грн. За прогнозами, обсяги іпотечного кредитування в 2013 році будуть на позначці 3,7 млрд грн.
Видача автокредитів у зв’язку з високою вартістю ресурсів на фінансовому ринку в 2012-му знизилася. Однак у квітні поточного року почався справжній бум – реакція на введення спецмита. Прогноз по автокредитуванню на 2013 рік – 4,4 млрд грн, що наближається до рівня 2012 року.
У свою чергу, генеральний директор “КредитМаркет” Катерина Мелеш заявила, що 2013 рік – це рік коротких беззаставних високоризикових і високомаржинальних кредитів. Основним фактором, який вплине на кредитування, буде вартість ресурсів. “Тиск на національну валюту в короткостроковій перспективі ослаб, про це свідчить і приріст депозитів у банківську систему, і зрушення структури депозитів на користь гривні, але як і раніше залишаються девальваційні побоювання на кінець року”, – переконана Катерина Мелеш.
Партнерські продажі називають одним з найбільш сильних трендів 2013 року. Така система дозволить підвищити комісійні доходи для однієї сторони і наростити портфель для іншої – постачальника фінансового продукту.
Експерти “КредитМаркет” назвали основні проблеми розвитку кредитної системи, серед яких виділили відсутність відповідної нормативної бази онлайн-кредитування, а також неможливість ідентифікувати клієнта в інтернеті.
Нагадаємо, що Фінансова Компанія «Центр Фінансових Рішень» є кредитною установою та має право на надання кредитів за рахунок власних і залучених коштів. «ФК «ЦФР» здійснює кредитування роздрібних клієнтів через мережу «КредитМаркет»® та відділення банків-партнерів. Основний вид діяльності “КредитМаркет” – це надання клієнтам – фізичним особам швидких беззаставних кредитів.
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас