Ситуація на ринку нерухомості, як перед обвалом 2008 року - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ситуація на ринку нерухомості, як перед обвалом 2008 року - експерт

Нерухомість
8913
Цінове очікування – зі знаком мінус, ціни знижуються приблизно на відсоток на місяць. Одна з тенденцій, характерна для ринку нерухомості, – скорочення кількості транзакцій. “Кількість операцій в даний час на дуже низькому рівні – за місяць по Києву укладається близько 400-600 угод, тоді як до кризи – 15-18 тисяч. Картина зараз нагадує 2008 рік перед обвалом”, – сказав президент Союзу фахівців з нерухомості України Олександр Рубанов.
Що стосується середньої вартості житла в Києві, то вона мінімальна – квадратний метр у столиці, за даними Рубанова, коштує 1615 доларів.
Але навіть такі цифри особливо не спокушають покупців – купувати нерухомість просто нікому.
“Людям потрібно прогодувати сім’ю, одягнути, взути, навчити, пролікувати, а вже потім покращувати житлові умови. До того ж дестабілізації ситуації на ринку нерухомості сприяє відсутність іпотеки в класичному розумінні. Якісь банки пропонують іпотеку, але на дуже невигідних умовах”, – констатував експерт.
Як підкреслив президент Союзу фахівців з нерухомості України, особливо ціна впала на житло бізнес-класу в прилеглих до центральних районах, тоді як “економ-клас більш-менш живе”.
“Як і раніше в центрі уваги покупців, що залишилися на ринку, – однокімнатні квартири з невеликою площею економ-класу. Близько 65-70% від усіх угод з нерухомості припадає на цей сегмент. Також один із трендів кінця минулого і початку цього року – інтерес до первинного ринку в містах супутниках Вишневому, Бучі, Ірпені, Боярці, Броварах, Вишгороді”, – додав він.
За матеріалами:
ГолосUA
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас