Вчені придумали, як мобільні телефони перетворити на 3D-сканери приміщень — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Вчені придумали, як мобільні телефони перетворити на 3D-сканери приміщень

Технології&Авто
2773
Співробітники Політехнічного коледжу в Лозанні навчилися відновлювати геометрію приміщення на основі аудіо записів луни, що поширюється в них. Для цього потрібно мати лише кілька записуючих пристроїв. Робота опублікована в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.
Ключовою властивістю розробленого алгоритму є здатність відфільтрувати компоненти луни, створені в результаті множинного відображення. Видаливши такі звуки, програма здатна відновити розташування, віддаленість і геометрію стін з досить великою точністю.
Мікрофони, записи яких аналізує алгоритм, можуть бути розташовані в будь-якому довільному місці приміщення. Вимоги до самих мікрофонів теж невеликі – автори пропонують використовувати для «сканування» кілька звичайних мобільних телефонів. При цьому потенційним творцям відповідного мобільного додатку знадобиться тільки об’єднати записи з декількох пристроїв і проаналізувати їх за допомогою вже існуючого алгоритму.
Надійність програми вчені перевірили на кількох звичайних кімнатах, а також на вкрай складному з точки зору акустики об’єкті – готичній будівлі Лозаннського кафедрального собору. У всіх випадках програмі вдалося впоратися з реконструкцією тривимірної форми приміщень.
Автори алгоритму вважають, що він може бути корисним для архітекторів, будівельників, звукоінженерів і навіть криміналістів.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас