Чому так мало угод на ринку нерухомості — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Чому так мало угод на ринку нерухомості

Нерухомість
8055
Мені часом здається, що проблема українського ринку нерухомості не в кризі або відсутності грошей у потенційних покупців, а в людях, які працюють на цьому ринку, пише на Фокус.ua керуючий партнер Homeland Estate Георгій Ясинський
Саме люди – причина відсутності угод на ринку нерухомості, відповідно і причина тривалої кризи. Запити на покупку квартир, оренду офісних і торгових приміщень надходять регулярно, а от професіоналів, які могли б обслуговувати ці запити, не вистачає.
Про те, що на українському ринку нерухомості недостатньо тямущих управлінців, експерти говорять з 2007 року. При цьому проблеми не тільки з топ-менеджментом, ми стикаємося навіть з тим, що у переважної більшості кандидатів на позицію брокера, агента нерухомості відсутні підприємницькі здібності, вміння переконувати, залишатися людиною в нелюдських умовах, викликаних різними економічними потрясіннями. Складається враження, що брокер – це людина, якій нічим зайнятися. Він сидить удома, в джинсах і майці, попиває пиво, дивиться телевізор або гортає газету. Раптом вакансія і його осіняє: «У брокери піду». Встає і в такому вигляді приходить на співбесіду. Спасибі, що без пива.
Агент з нерухомості – це не робота для тих, хто ніде не знадобився. Брокеру необхідно володіти величезною кількістю навичок і знань, нарівні з топ-менеджерами.
Сучасний брокер – шоумен в буквальному сенсі. Приводить вас на об’єкт, змахне рукою – дивіться. Виникло у вас питання, агент змахне другою рукою – подивіться ще раз. У нас же часто від брокера не можна добитися адекватного опису об’єкта, який він вам пропонує, не кажучи вже про професійну консультації з технічних і юридичних питань. Якщо це квартира, ще півбіди. Набагато складніше з комерційною нерухомістю, де супутніх питань у покупця або орендаря виникає набагато більше. Але погодьтеся, що позитивне рішення ви приймаєте виключно у разі надання повної інформації – структуровано і адекватно.
Що ви чекаєте від брокера? Напевно чесність і здатність відокремити бажання одномоментного заробітку від того, що корисно і необхідно вам тут і зараз. Дуже важлива моральна сторона роботи. У теж час брокер – це боєць, якому властива наполегливість у вирішенні складних питань, але не нав’язливість. Аналітичний склад розуму, здатність постійно тримати в увазі різноманітну інформацію, вміння правильно робити висновки і постійне бажання розвиватися, навчатися в умовах мінливого ринку і норм у законодавстві. І це все далеко не повний перелік якостей професіонала.
Брокер не просто повинен розуміти, що необхідно вам, а знати, як вам допомогти в отриманні бажаного. Брокер – це висококультурна людина, він добре розбирається в економіці, завжди ввічливий і пунктуальний. За статистикою вік брокерів, агентів з нерухомості, ріелторів в Україні – від 23 до 50 років. Причому 60% з них від 20 до 30 років, а 30% – від 30 до 40 років. Кращі фахівці якраз у другій категорії. Необхідно мати достатній життєвий досвід, щоб вловити найменші нюанси в поведінці клієнта, зрозуміти, що йому необхідно, щоб успішно закрити операцію.
Невдахам немає місця на ринку нерухомості. Невдаха ніколи не проведе операцію. Ви б довірили невпевненій в собі, постійно ниючій людині, рішення такого важливого для вас питання, як покупка квартири, пошук необхідних офісних, торгових, складських приміщень, продаж ваших активів, залучення фінансування в проект?
Я не кажу, що брокер обов’язково повинен мати вищу освіту. Проблема в тому, що навіть базова середня технічна освіта не дає основних знань для цієї професії. У підсумку нам присилають резюме люди, які взагалі не знають, що таке ринок нерухомості, ніколи на ньому не працювали, а приходячи на співбесіду, впевнено кажуть «але ж це так легко!». За чотири місяці ми проаналізували 586 резюме від різних кандидатів, провели десятки співбесід. Тому я щиро вважаю, що угод на ринку нерухомості могло бути більше, якби в Україні приділялося більше уваги освіті фахівців для ринку нерухомості. Величезна помилка думати, що такі професії, як брокер, агент нерухомості, консультант може освоїти кожен.
За матеріалами:
Фокус
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас