Автомобілі в ЄС оснастять системою автоматичного виклику рятувальників — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Автомобілі в ЄС оснастять системою автоматичного виклику рятувальників

Технології&Авто
176
Автомобілі в ЄС хочуть оснастити системою автоматичного виклику рятувальників. Технологія eCall дозволить у разі серйозного ДТП викликати рятувальні та медичні служби навіть без участі людей, що знаходяться в машині.
Система автоматичного виклику рятувальників повинна з 2015 року стати в Європейському Союзі обов’язковим елементом нових автомобілів. Відповідний законопроект оприлюднила Єврокомісія у четвер, 13 червня.
Технологія eCall дозволить у разі серйозного ДТП викликати рятувальні та медичні служби навіть без участі людей, що знаходяться в машині.
Сигнал eCall буде надходити на єдиний європейський номер термінової допомоги – 112. Він вкаже рятувальникам точне місцезнаходження автомобіля, що потрапив в аварію, навіть якщо його водій не в змозі скористатися телефоном.
Представляючи нову систему безпеки, єврокомісар з питань транспорту Сійм Каллас нагадав, що в 2012 році на дорогах Європи загинуло 28 тисяч людей, ще півтора мільйона отримали поранення внаслідок ДТП.
За розрахунками експертів, eCall, значно скорочуючи термін втручання рятувальних служб, дозволить зберегти до 2500 життів на рік.
Передбачається, що з жовтня 2015 року всi нові моделі легкових автомобілів і легкі спеціалізовані автомобілі будуть в обов’язковому порядку оснащені системою eCall.
Масове виробництво забезпечить її низьку вартість – за прогнозами, менше 100 євро. До 2015 року в усіх європейських рятувальних і медичних службах створять і інфраструктуру прийому та обробки сигналів. Щоб набрати чинності, законопроект повинен бути схвалений всіма країнами ЄС, а потім – Європарламентом.
За матеріалами:
Deutsche Welle
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас