У Японії можуть побудувати найбільший в світі колайдер вартістю $ 9 млрд — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Японії можуть побудувати найбільший в світі колайдер вартістю $ 9 млрд

Технології&Авто
457
У Японії сьогодні почалося вивчення проекту будівництва в країні найбільшого в світі прискорювача елементарних часток – Міжнародного лінійного коллайдера (ILC). За дорученням міністерства освіти, культури, спорту, науки і технологій до цього приступив спеціальний комітет Японської наукової ради.
Проект передбачає спорудження в 2020-х роках 30-кілометрового прямого тунелю, де стикатимуться електрони і позитрони, які розженуть практично до швидкості світла. Мета установки – створити умови, близькі до тих, які існували відразу ж після народження всесвіту. На думку вчених, використання лінійного коллайдера дозволить розгадати багато базисних таємниць світобудови.
Будівництво установки оцінюють приблизно в 9 млрд доларів. Країна, що прийме проект на своїй території, візьме на себе половину цієї суми. Європейський союз, як вважають, не буде покладати на себе таку роль, оскільки в Швейцарії недалеко від Женеви в дослідницькому центрі Європейської організації ядерних досліджень (ЦЕРН) вже діє Великий адронний коллайдер з кільцевим прискорювачем довжиною майже 26,7 км. Цим проектом керує британський вчений Лін Еванс, який очолює і групу, що просуває ідею створення лінійного коллайдера.
Його будівництво готові прийняти на своїй території влади японських префектур Івате і Міягі на північному сході головного японського острова Хонсю, а також префектур Фукуока і Сага на південному острові Кюсю. Спецкомітет Японської наукової ради розгляне всі аспекти цього проекту, включаючи економічні та соціальні. Як очікується, в липні він передасть свій висновок в уряд, який і прийме остаточне рішення.
За матеріалами:
ІТАР-ТАСС
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас