Через податок на відеотехніку українці масово скуповують телефони і камери — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Через податок на відеотехніку українці масово скуповують телефони і камери

Особисті фінанси
6499
Українці чимдуж розкуповують відеотехніку. Ажіотаж виник через новації в оподаткуванні звуко- та відеозаписувальних приладів, які задумали чиновники. Податок уже давно стягують із імпортерів та виробників. Тепер, кажуть законодавці, відрахування будуть меншими, однак перелік техніки, яку обкладуть податком, розширили. Чи готові платити бізнесмени і чи зачеплять зміни звичайних покупців – з’ясовувала Валерія Мікульська.
Новий мобільний телефон, відеомагнітофон і ще фотоапарат – ось чого не вистачає Олександрові для повного щастя. Утім, все омріяне – нині у податковому списку. Тому, каже, треба купити вже зараз, аби зайвого не платити.
Олександр Бахмацький, покупець:
- Я считаю, что это маразм. Уже мы купили технику, заплатили налоги, заплатили НДС. Шо еще с нас собирать?
Хибно мислить, кажуть у державній службі з інтелектуальної власності. Постраждають хіба імпортери. Та з ними, запевняють, уже домовились.
Микола Ковіня, голова державної служби інтелектуальної власності України:
- Ми від імені уряду дійшли згоди з бізнесом, що необхідно понизити відсоток збору, а у відповідь імпортери погодились на розширення переліку товарів, на які гіпотетично може бути записаний продукт інтелектуальної власності.
У спілці найбільших імпортерів України про жодні погодження і не чули, думки їхньої не питали. Тут побоювання клієнтів підтверджують.
Євген Маслянніков, представник мережі технічних супермаркетів:
- Он ударит по покупателям. То есть где-то на дорогих моделях возможно смогут ужаться в прибыли, но в основном, я опасаюсь, что это будет переложено на плечи рядового украинца.
Утім, куди ітимуть відрахування і як їх розподілятимуть, – імпортери не знають.
Подібний податок уже давно існує у Європі. Гроші стягнені з імпортерів та виробників записуючих пристроїв на накопичувачів інформації віддають авторам музики, відео, усім, хто володіє авторським правом. Утім українські юристи в один голос заявляють,- наша реформа піратський бум не пом’якшить, тільки збільшить кількість контрафакту.
Олександрові доводиться захищати права інтелектуальних власників у суді, він же і директор українського альянсу по боротьбі з підробками. Про законопроект чув, утім чому його приписують до боротьби із піратством – не може зрозуміти.
Олександр Пархаренко, директор українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством:
- Это дополнительное наполнение бюджета – да. Но при этом это не решит проблему пиратства.
Текст нашумілого законопроекту можна знайти на сайті державної служби інтелектуальної власності. До 22 червня там триває громадське обговорення. Документ уже пройшов перше читання, утім досі не повний. Хто з артистів отримуватиме відшкодування за піратство і головне, – скільки, вирішуватимуть вже після остаточного узаконення документа.
За матеріалами:
Подробности
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас