Україна збільшила імпорт газу з Польщі на 21% — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україна збільшила імпорт газу з Польщі на 21%

Енергетика
295
Україна збільшила обсяг імпорту природного газу з Польщі в травні 2013 року на 21% порівняно з аналогічним показником квітня ц.р., до 129 млн куб. м. Про це йдеться в повідомленні ВАТ “Укртрансгаз”.
“У травні 2013 року з боку Республіки Польща в газотранспортну систему України надійшло 129 млн куб. м природного газу, що на 21% або 27 млн куб. м більше показників квітня місяця поточного року”, – йдеться в повідомленні.
Крім того, ВАТ “Укртрансгаз” продовжує реверсивні постачання блакитного палива з Угорщини.
За оперативними даними, з початку червня місяця, орієнтовно було транспортовано 37,8 млн куб. м.
Як раніше повідомлялося, 1 листопада 2012 ВАТ “Укртрансгаз” почав здійснювати прийом газу в реверсному режимі.
З листопада 2012 до 1 червня 2013 загальний обсяг надходжень природного газу з Польщі та Угорщини орієнтовно склав 420 млн куб. м.
Раніше віце-прем’єр-міністр України Юрій Бойко заявляв, що збільшення реверсу газу з країн Європейського Союзу – одне зі стратегічних завдань, що стоять перед урядом.
“Чим більше ми купуємо газу з інших джерел, тим менше – за “кабальним” контрактом, підписаним попереднім урядом, який практично не дає розвиватися економіці держави. Ми відразу попередили російських колег про те, що з урахуванням того, що європейський газ сьогодні для нас дешевше, ми будемо збільшувати його закупівлі “, – сказав Юрій Бойко.
Нагадаємо, що ВАТ “Укртрансгаз” також проводить переговори з компаніями Eustream (Словаччина) і СНТГН Трансгаз (Румунія) про можливість подачі природного газу з території Словаччини та Румунії в ГТС України.
ПАТ “Укртрансгаз” – провідна компанія з транспортування та зберігання природного газу на території України, 100% акцій якої належить державі.
Обсяг транспортування газу в 2012 році склав 132,4 млрд куб. м.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас