Туреччина не хоче пропускати танкери для українського LNG-терміналу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Туреччина не хоче пропускати танкери для українського LNG-терміналу

Енергетика
1927
Про це повідомив посол Туреччини в Україні Мехмет Самсар.
«Ще я хотів би сказати на рахунок терміналу зрідженого газу, а саме, що стосується його будівництва. Ми, звичайно, розуміємо потреби України диверсифікувати джерела енергопостачання, і ми повністю підтримуємо Україну в цьому відношенні, однак нас турбує та небезпека в протоках, яку створюють танкери для людей і навігації протоки», – повідомив Мехмет Самсар.
При цьому посол підкреслив, що турецькі власті не мають наміру дозволяти прохід танкерів зі зрідженим газом для майбутнього українського LNG-терміналу через Босфор, але можуть підтримати проекти з диверсифікації газових поставок в обхід турецьких проток.
«Ми не можемо підставляти під такий ризик найбільше місто Туреччини і також інші маршрути. Те, що буде обходити турецькі протоки – це буде служити інтересам обох країн, і нам треба прийняти до уваги всі наші стурбованості», – підкреслив Мехмет Самсар.
Як повідомляли «Коментарі», за словами голови Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Владислава Каськіва, плавучий термінал з прийому зрідженого газу (LNG-термінал) за оптимістичним сценарієм може прибути до України в середині наступного року і почати роботу до кінця 2014 року .
Тим не менш, до цих пір немає визначеності в питанні можливості проходу танкерів зі зрідженим газом через підконтрольні Туреччині протоки Босфор і Дарданелли.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас