Експерт: видобуток сланцевого газу в Україні почнеться не раніше 2015 року — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експерт: видобуток сланцевого газу в Україні почнеться не раніше 2015 року

Енергетика
449
Видобуток сланцевого газу в Україні залишається перспективним, незважаючи на те, що в Польщі ряд інвесторів припинили розвідувальні роботи, вважаючи їх непродуктивними, кажуть експерти «Сегодня». Так, директор Інстітуту енергетичних досліджень Дмитро Марунич повідомив, що оцінки запасів сланцевого газу в надрах Польщі знижені вдвічі – з 1-2 трлн куб. м до 700-800 млрд, через що два з трьох інвесторів припинили роботи.
Що стосується України, то Марунич побоюється, що менше запасів газу, ніж очікується, може бути на розташованому недалеко від Польщі Олеському родовищі (Західна Україна), куди місцеві облради, контрольовані свободівцями, не допускають компанію-розробника «Шеврон» (США). Причина – шкода для екології. «Шеврон» чекатиме підписання договору до кінця року, потім піде», – сказав Марунич.
А ось Юзівське родовище газу (Донбас і Харківщина), де вже підписано угоду про спільну діяльність між «Нафтогазом» та компанією «Шелл» (США), набагато перспективніше, вважає він. З цим згоден і незалежний експерт газового ринку Валентин Землянський. «Завдання влади – домогтися шляхом роз’яснювальної роботи серед населення, щоб американці почали пробне буріння в Донбасі, – говорить Землянський. – 15 свердловин на території в кілька тисяч квадратних км шкоди екологію не завдадуть, але картина відразу стане ясною. «Шелл» впевнена, що газ там є і багато, досить для промдобування. А от на заході «Свобода» своїми діями може добитися, що договір з «Шеврон» так і не підпишуть, і перевірити, які там запаси газу, вдасться нескоро». Про промисловий видобуток мова може йти не раніше 2015 року, вважає експерт.
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас