В Україні зростає внутрішній попит, - Мінекономрозвитку — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні зростає внутрішній попит, - Мінекономрозвитку

Казна та Політика
679
Про це повідомили в департаменті макроекономічного прогнозування Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ), коментуючи останні дані Держстату за обсягом реального ВВП.
Нагадаємо, обсяг реального ВВП в I кварталі 2013 р. скоротився на 1,1%, порівняно з 1,3% за аналогічним періодом минулого року. Але, на відміну від негативної динаміки II півріччя 2012 р., в I кварталі 2013 р. ВВП з урахуванням сезонної компоненти і в порівнянні з IV кварталом 2012 р. виріс на 0,6%, підкреслили в МЕРТ.
«При таких тенденціях негативна динаміка ВВП, в цілому, пояснюється падінням експорту на 6,8%. Це об’єктивно пов’язано із збереженням на початку 2013 несприятливої цінової ситуації на зовнішніх ринках основних товарів українського експорту, в умовах триваючих рецесійних процесів в Єврозоні, що, відповідно, вплинуло на розвиток як орієнтованих назовні, так і суміжних секторів економіки», – відзначили в МЕРТ.
Істотний вплив на динаміку ВВП в I кварталі 2013 р. виявило значне скорочення накопичених в II півріччі 2012 р. запасів матеріальних оборотних коштів – на 22,9 млрд грн. Також з боку пропозиції високими темпами зростала валова додана вартість сільського господарства (+5,7%), торгівлі, ремонту автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку (+3,1%). Спостерігалася позитивна динаміка валової доданої вартості інших видів економічної діяльності (+0,9%), в основному, за рахунок зростання валової доданої вартості фінансової діяльності (+3,9%).
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас