ЗМІ: Ахметов поділить трубний завод в Луганській області з росіянами — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ЗМІ: Ахметов поділить трубний завод в Луганській області з росіянами

Особисті фінанси
662
Металургійний комбінат Запоріжсталь визнаний найбільшим кредитором Луганського трубного заводу (ЛТЗ), говориться в рішеннях Луганського господарського суду від 20 травня і 3 червня.
Зазначимо, що банкрутство ЛТЗ почалося в січні 2013 року (через три місяці після того, як він зупинив виробництво), і завод має повернути 310 млн гривень підприємству, яке контролюють Метінвест Ріната Ахметова і російські інвестори, пов’язані з державним Зовнішекономбанком.
Видання констатує, що це майже три чверті всіх вимог кредиторів до ЛТЗ. Тепер власники Запоріжсталі, якій належить 47,9% Луганського трубного, зможуть розпоряджатися заводом без огляду на інших його співвласників і кредиторів.
У першій половині 2012 року завод отримав виручку 589 млн гривень при EBITDA в 2 млн грн. В кінці 2011 року на заводі числилися 953 штатних працівника, ще 1086 осіб працювали на умовах неповної зайнятості. До березня 2013 року всі робітники були звільнені, повідомив мер Луганська Сергій Кравченко.
Варто відзначити, що крім Запоріжсталі, Луганський госпсуд визнав кредиторами проблемного заводу Магнітогорський металургійний комбінат і Державну податкову адміністрацію.
Їм присудили 75 і 25,8 млн. грн відповідно. Реєстр вимог кредиторів ще не сформований повністю, але претензії інших претендентів на майно заводу невеликі в порівнянні із запитами першої трійки. Четвертим у списку йде Павлоградський завод технологічного обладнання, який вимагає повернути 2,3 млн грн.
Визнані судом претензії до Луганського трубного заводу – близько 420 млн грн, пише видання, і додає, що ще близько 200 млн грн на 20 червня 2012 року завод був повинен банкам, включаючи Актабанк Вадима Єрмолаєва. При цьому балансова вартість всіх активів заводу, за вирахуванням дебіторської заборгованості – 395 млн грн на 30 червня 2012 року, вартість чистих активів – мінус 27 млн ​​грн. Незадовго до початку банкрутства частина майна ЛТЗ за договором застави перекочувала у власність Актабанку.
За матеріалами:
Forbes.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас