Складено рейтинг 15 країн з найвищим рівнем життя — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Складено рейтинг 15 країн з найвищим рівнем життя

Світ
12643
Австралія знову очолила список країн, де найвищий рівень життя. Держава-континент має високорозвинену інфраструктуру, відмінну систему охорони здоров’я і активне громадянське суспільство.
При складанні списку Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) враховує 11 категорій, в тому числі середній дохід, житлові умови, рівень зайнятості, освіту, екологію і тривалість життя. Серед п’ятнадцяти держав з найвищим рівнем життя десять – в Європі.
№15 Ірландія
Середній дохід домогосподарства на рік: $ 24 104
У ірландців досить сильне почуття приналежності до колективу. 95% громадян цієї європейської країни вірять, що можуть на когось покластися в скрутну хвилину. Ірландія також має високий рейтинг в категорії “баланс між трудовою діяльністю та особистим життям”: середній ірландець працює 1543 години на рік.
№14 Люксембург
Середній дохід домогосподарства на рік: $ 23 047
Люксембург отримав високий рейтинг в категоріях “охорона здоров’я” і “екологія”. Середня тривалість життя сягає 81 року, а рівень атмосферної забрудненості не перевищує PM10. Громадяни Люксембургу активно беруть участь у політичному житті країни: 91% населення бере участь у виборах.
№13 Австрія
Середній дохід домогосподарства на рік: $ 28 852
Австрія отримала високий бал у категорії “освіта”. 82% громадян у віці від 25 до 64 років мають як мінімум середню освіту. У австрійців сильне почуття приналежності до колективу. 94% населення вірять, що можуть на когось покластися в скрутну хвилину.
№12 Фінляндія
Середній дохід домогосподарства на рік: $ 25 739
Фінляндія домоглася відмінних результатів у рамках освітньої програми ОЕСР: середній фінський школяр отримав 543 бали з грамотності, математики та природничих наук. Фіни також мають високий рівень задоволеності життям: 82% населення стверджують, що мають більше позитивних емоцій, ніж негативних у звичайний день.
№11 Нова Зеландія
Середній дохід домогосподарства на рік: $ 21 892
Нова Зеландія активніше, ніж будь-яка інша країна, використовує відновлювані джерела енергії. Новозеландські школярі отримали 543 бали з грамотності, математики та природничих наук. При цьому результат у дівчаток вищий, ніж у хлопчиків.
№10 Великобританія
Середній дохід домогосподарства на рік: $ 23 047
85% британців стверджують, що мають більше позитивних емоцій, ніж негативних в звичайний трудовий день. У Великобританії середня тривалість життя сягає 81 року. 91% населення задоволений якістю питної води.
№9 Ісландія
Середній дохід домогосподарства на рік: $ 23 047
В ісландців сильне почуття приналежності до колективу. 98% громадян вірять, що можуть на когось покластися в скрутну хвилину. В Ісландії дуже чисте повітря, а 97% населення задоволені якістю питної води.
№8 Нідерланди
Середній дохід домогосподарства на рік: $ 25 493
Громадяни Голландії працюють тільки 1379 годин на рік. Вони також отримали високі бали за загальноосвітньою програмою серед країн ОЕСР.
№7 Данія
Середній дохід домогосподарства на рік: $ 24 682
Данія має одне з найвищих місць у рейтингу “задоволеність життям”: 89% населення стверджують, що мають більше позитивних емоцій, ніж негативних у звичайний день. Данці також мають високий рейтинг в категорії “баланс між трудовою діяльністю та особистим життям”: тільки 2% громадян кажуть, що занадто багато працюють.
№6 США
Середній дохід домогосподарства на рік: $ 38 001
У США найвищий середній дохід домогосподарства. У американців також один з кращих рейтингів у категорії “житлові умови” і “загальне почуття безпеки”.
№5 Швейцарія
Середній дохід домогосподарства на рік: $ 30 060
86% дорослих швейцарців мають як мінімум середню освіту, а школярі отримали 517 балів за загальноосвітньою програмою ОЕСР. У Швейцарії середня тривалість життя становить 83 роки. 95% населення задоволені якістю питної води.
№4 Норвегія
Середній дохід домогосподарства на рік: $ 31 459
У норвежців досить сильне почуття приналежності до колективу. 93% громадян цієї скандинавської країни вірять, що можуть на когось покластися в скрутну хвилину. Норвегія також має високий рейтинг в категорії “баланс між трудовою діяльністю та особистим життям”: лише 3% громадян вважають, що занадто багато працюють.
№3 Канада
Середній дохід домогосподарства: $ 38 194
Канадці працюють тільки 1702 години на рік. Вони також активно беруть участь у політичному житті своєї країни.
№2 Швеція
Середній дохід домогосподарства на рік: $ 26 242
87% дорослих шведів мають як мінімум середню освіту. Країна також має високий рейтинг в категорії “екологія”, а 95% населення задоволені якістю питної води.
№1 Австралія
Середній дохід домогосподарства на рік: $ 28 884
Другий рік поспіль Австралія посідає перше місце серед найщасливіших країн у світі. І це не дивно – держава-континент має високий рейтинг в таких категоріях, як “охорона здоров’я”, “житлові умови” і “громадянська активність”. Середня тривалість життя в Австралії – 82 роки.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас