Raiffeisen Bank хоче продати свій російський бізнес - ЗМІ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Raiffeisen Bank хоче продати свій російський бізнес - ЗМІ

Фондовий ринок
1399
Raiffeisen Bank International (RBI) збирається продати російські активи.
Нагадаємо, що нещодавно після скандалу, пов’язаного з особистими інвестиціями в нерухомість пост виконавчого директора банку покинув Герберт Степіч, який перетворив компанію в банківську імперію Центральної та Східної Європи.
Степіч, як зазначає Reuters, подав свою відставку як спробу зберегти репутацію банку, проте джерела агенції стверджують, що банкіра допомогли змістити розбіжності серед провінційних австрійських банків, контролюючих RBI. Скандал з використанням Степічем підставних фірм на Британських Віргінських островах для операцій з нерухомістю дав можливість поставити під питання, і, можливо, частково згорнути розширення банку на схід заради скорочення витрат і накопичення капіталу. Варто відзначити, що сам Степіч звинувачення на свою адресу спростовує.
Наступника Степіча наглядова рада RBI має обрати в п’ятницю. Reuters, зазначає, що власники банку планують змістити фокус впливу в центр, обмеживши амбітні плани в східному напрямку.
“Вони шукають можливість позбутися від нього способом, який їм не агукнеться”, – сказав про земельні банках, керуючі RBI, ветеран Raiffeisen, який попросив агентство не називати його ім’я.
Фактично плани зосередитися на розвитку бізнесу в Австрії можуть означати продаж зарубіжних активів, у тому числі і стрімко зростаючого бізнесу в Росії, який забезпечив мало не весь прибуток RBI в першому кварталі – 157 млн ​​євро.
“Деякі думають, що зараз найкращий час, щоб продати (російські активи), оскільки можна отримати найвищу ціну”, – сказав ветеран Raiffeisen. Він вважає, що цей бізнес може піти за подвійну балансову вартість – більше ніж за 3 млрд євро. В іншому випадку, якщо не робити вкладень у його подальше зростання, російський бізнес зрештою випаде з десятки провідних банків РФ.
Однак Елені Папула з Berenberg Bank вважає, що більш реалістичною є продаж за суму, еквівалентну балансової вартості. “Якби Raiffeisen продав російський бізнес… Сбербанку, то він міг би отримати до 1,7 мільярда євро. Якщо він продасть російський бізнес, його доподатковий прибуток може впасти майже вдвічі. Я не впевнена, що він може дозволити собі зробити це на даному етапі без відчутних доказів того, що бізнес в інших регіонах прискорюється”, – сказала вона.
У той же час в RBI інформацію про продаж російського бізнесу назвали “безглуздою”: “Цього безперечно немає в порядку денному”.
Нагадаємо, що консолідований чистий прибуток Raiffeisen Bank International у I кварталі 2013 року впала на 71%.
За матеріалами:
МIА Рейтер
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас